Grafenowe superkondensatory

Opublikowano: 01.02.2024 | Kategorie: Audycje, podcasty i vlogi

Liczba wyświetleń: 825

Naukowcy z Estonii, ale również ostatnio i z Niemiec, zoptymalizowali superkondensatory do tego stopnia, że stały się one realną opcją do magazynowania energii. Czy zastąpią konwencjonalne akumulatory? Ze wstępnych oględzin wynika, że mają one potencjał do bycia bateriami bez wad. Takie jednostki magazynowanie energii osiągają sprawność do 98%, mogą przetrwać nawet 1 milion cykli ładowania, są stabilne termicznie, mogą być głęboko rozładowywane, a ładowane i rozładowywane mogą być nawet w ciągu sekundy. Dzieje się tak, ponieważ nie zachodzą tu żadne wrażliwe procesy elektrochemiczne, jak w przypadku baterii. Są one już wykorzystywane w wojsku, wybranych pojazdach i najwyższej klasy motosporcie.

Źródło: YouTube.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.