Gradacja

Opublikowano: 08.08.2021 | Kategorie: Publicystyka, Publikacje WM, Społeczeństwo

Liczba wyświetleń: 1217

Podobnie do gradacji głupoty mierzona jest mądrość. Reakcja na każdą z tych cech jest zawsze adekwatna. Prawo równowagi jest bezlitosne. Rządzący Polakami już dawno przekroczyli najniższe stany głupoty sądząc, że surowością i mnogością tworzonych na potęgę edyktów podporządkują społeczeństwo własnemu deficytowi odpowiedzialności uzupełnianego pazernością. Na miarę sprawowanych urzędów należna jest powaga. Przy jej braku, na początek ludzie wypowiadali krytyczne uwagi, by powoli tracąc cierpliwość i licząc dotkliwe straty wynikające z recydywy fatalnego administrowania państwem przejść do różnych form protestu.

Prowokacje policyjne, bądź desperacko tandetne scenki jak w Grodzisku, Zamościu nie zmąciły determinacji do wykazania się zdrowym rozsądkiem i ogromną wolą organizatorów i uczestników marszu o wolność w Katowicach 7 sierpnia 2021 r. Trafnie ocenił moment zwrotny ten kto rzucił hasło „My jesteśmy czwartą falą”. Nie pomogły sztuczne korki na wjazdach do Katowic, zamknięcie niemiłych władzy kanałów nadających przekaz wykazujący kłamstwa i obłudę rządzących. Rzeka skandujących „To jest Polska zjednoczona” przemaszerowała spokojnie przez Katowice dając ostatecznie świadectwo, że im większa krzywda, tym większy hart ducha i wola łączenia się w obronie własnej, własnych dzieci i rodzin.

Potrzeba podkreślenia lokalnie powstających grup rozwijających świadomość i opór wobec bezprawia kryminogennej władzy sprawiła, że pojawiły się ciekawe proporce, albo też i strój. Nawiązując do walki o prawa łamane przez rząd i jemu lojalnych biurokratów, niektóre stowarzyszenia chętnie podkreśliły swój cel zakładając dostępne na rynku mundury moro. Wiadomo, że mundur sam w sobie jest dystynkcją, budzi respekt i obliguje do powagi traktowania. W reakcji na to najlojalniejszy z lojalnych, najrezolutniejszy z rezolutnych inaczej zapowiedział, że coś z tym trzeba zrobić. Wydać ustawę zakazującą groźnego ubioru. Zapewne to samo co on osobiście wyrządził wojsku w ramach zadań bojowych-produkcję konfetti i maski na twarz, czasem trzymanie parasola nad innym pustym łbem. Pycha rozsadzająca beznadziejną ekipę nie zakłada, że pomysłowość rodaków zjednoczonych w obliczu zagrożenia utraty zdrowia i życia każdego dnia przez decyzje rządzących spotka się z adekwatną reakcją. Tak jak na głupotę dobry jest śmiech, reakcją na cynizm najlepsza jest pogarda i nieposłuszeństwo, bo działają najdotkliwiej. Przy zakazie mundurów panowie wdzieją kombinezony mechaników, a panie ubiorą się w radosne fartuszki kuchenne. I co nam zrobisz ministerialna fajtłapo, której patronat nad wojskiem jak powierzono, tak zgodziła się na jego odebranie ssssojusznikowi (literówka zamierzona). Waleczny jak skunks. Ciasnota umysłowa siebie nie ogarnia, więc tacy nigdy nie zrozumieją, że rządzenie zakazami jest tym krótsze, im bardziej mnoży owe ograniczenia. Ludzie doskonale zrozumieli, że władza zaproponowała wojnę, na którą nie ma zgody.

W epoce Gierka, gdy zbuntowane strajkami przez solidarnościowe antypolskie krety demontowały kluczowe gałęzie gospodarki, władza straszyła: „Ten kto śląską wodę zmąci – amputacja rączki”. Świadomość rozpoczętej wojny o wszystko co polskie była niewielka. Dziś świadomość Polaków jest czwartą falą. Gorącym sercom patriotów, którzy ściągnęli z całej Polski należą się gratulacje i ogromny szacunek. Dobrze stało się, że policja asystująca maszerującym wystąpiła jak należy. Nawet pogoda była wszystkim łaskawa. Oglądając przebieg całości wydarzenia możemy śmiało określić je jako niepisane wielkie porozumienie narodowe.

Autorstwo: Jola
Na podstawie: YouTube.com
Źródło: WolneMedia.net

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek (Liczba ocen: 9 , średnia ocena wartości wpisu: 4,89 na 5 możliwych)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. robi1906 08.08.2021 11:50

  Jola, radzę ci odkochaj się w Jabłonowskim, dobrze ci radzę, i nie, nie dlatego że ja jestem zakochany w Maciaku ani dlatego to że to samo mówię od ośmiu lat i nikt mnie nie zrobił królem antysystemu, ale tylko dlatego że ten gość od 10 minuty kiedy zaczął mówić co drugie słowo jest na k, albo na h..

  Tak nie może być !!, gość który mówi to tłumów musi być zimny i wyrachowany, to co mówi, musi trafić do wszystkich, a to co odpier…., przepraszam to co odstawia Olszański ma trafić tylko to durnych najduchów, zakładam że bedzie pierwszy który będzie namawiał do kontrmanifestacji w obronie tevaenu.

  Moim zdaniem to jest już podstawiony gość i nie, nie powtarzam tego po Maciaku, ja mam swój rozum i to powinnaś też już to wiedzieć.
  Ten Jabłonowski już przestał mi się podobać i widzę ten sam schemat co z Wałęsą i każdym innym królem antysystemu, jeszcze raz powtórzę, odkochaj się w nim.

 2. Foxi 10.08.2021 07:49

  @robi, czyżby ekspresja “błyskawic” z hasełkiem “wypier” ci nie przeszkadzała? Informuje że one przecież ukradły Jabłonowskiemu ten slogan. On ma taka ekspresję i tyle. Widać nie umiesz sobie z tym poradzić. Oczekujesz, że każdy będzie jak w 1984 ładny i układny by jakoś podlizać się i wśliznąć w byt pasożytom? Zresztą nie ma co dyskutować bo twoje konwenanse dokładnie to sugerują.

  Pamiętam była tu na WM wielka dyskusja o tym jak naprawić system. Dyskusja staneła na tym, że trzeba system reformować i jednocześnie nadal go konsumować pasożytniczo, czyli na mój rozum idzie to tak; Naprawiać “krzesło” na którym jednocześnie siedzimy wygodnie i jednocześnie pożeramy to “krzesło.” Moim zdaniem ten problem obecnych czasów był już znany w starożytności, dlatego płukanie stajni Augiasza nie jest li tylko alegorią metafizyczną. @robi na co ty liczysz? Przecież utoniesz w tym szambie, które na każdym kroku produkuje pasożyt. Liczysz że jesteś wybrany i przyleci UFO by zabrać cie nie statek matkę i zostawisz za sobą ten grajdołek? I co polecisz na kolejną planetę po to by tam nasrać?

  Pożeranie jest pracą dla niszczyciela, najwyższa pora zdać sobie z tego sprawę. Zdecyduj czy jesteś od Niszczyciela Światów czy od Stwórcy Światów.

 3. robi1906 10.08.2021 13:15

  Skoro Foxi ludzie nie myślą jak jest spokój to zaczną myśleć jak będą latać z siekierami i sierpami, albo jak będą uciekać przed tymi siekierami?.

  Skoro ludzie nie potrafią sobie wybrać uczciwego człowieka bo wszędzie fałsz to jakim cudem spada z nieba taki Jabłonowski który gada co mu ślina na język przyniesie i którego jeszcze nie posadzili do pierdla?. Podobnie mówił przecież Stonoga i co Stonogę też chcesz dać na czoło zbuntowanego narodu?.

  Żeby przewodzić, to trzeba mieć chłodną głowę, jeśli chcesz się czegoś nauczyć to pooglądaj Putina na wspólnej konferencji z Żyrynowskim, (Żyrynowski jest autentyczny, to nie jest podstawiony gość), zwracam uwagę na końcówkę i słowa Putina
  https://www.youtube.com/watch?v=RckBRN8pQ10

  Zresztą to o co się modlisz, czyli o bunt, to będzie już niedługo, zobaczysz wtedy że ludzie nie zmądrzeją tak jak Ukraińcy nie zmądrzeli po Majdanie.

 4. robi1906 11.08.2021 10:47

  dodam nowy film z Jabłonowskim, takich błaznów System wciska na czoło rewolucji którą z pewnością wywołają. Ludzie zasługują na swój los.
  https://www.youtube.com/watch?v=Y3RpWae65W8

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.