Gowin potwierdza proizraelskie nastawienie rządu

Opublikowano: 20.02.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 668

Wicepremier i minister szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin wciąż liczy, że ostatni konflikt na tle nowelizacji ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej zostanie ostatecznie rozwiązany, a dzięki temu rząd Mateusza Morawieckiego będzie mógł znowu pielęgnować relacje z Izraelem. Jak bowiem przyznaje były polityk Platformy Obywatelskiej, gabinet tworzony przez Prawo i Sprawiedliwość oraz dwa kanapowe ugrupowania jest jednym z „najbardziej proizraelskich rządów w Europie”.

Gowin podczas swojej wizyty w Toruniu wyraził nadzieję, iż ostatni polsko-izraelski konflikt (nazywany przez niego eufemistycznie „nieporozumieniem”) już niedługo zostanie rozwiązany za pomocą „spokojnego dialogu”. Zdaniem wicepremiera i lidera partii Porozumienie nie istnieje bowiem żadna różnica zdań pomiędzy Polską i Izraelem, ale wspomniane właśnie „nieporozumienia” mające swoje źródła w trybie przyjmowania wspomnianej ustawie, a także w „kontrowersjach dotyczących kolejnych sformułowań”.

Były polityk Platformy Obywatelskiej sądzi jednak, że owe rozmowy doprowadzą do rozwiązania kryzysu, bo dzięki temu rządzący będą mogli dalej uprawiać dotychczasową politykę względem Izraela. A jak przyznaje sam Gowin, „od dwóch lat nasz rząd konsekwentnie wspiera wszystkie działania państwa Izrael zmierzające do zwiększenia jego bezpieczeństwa”, stąd też można go uznać za „jeden z najbardziej, o ile nie najbardziej, proizraelski rząd w Europie”.

Rozczarowanie efektami nowelizacji ustawy o IPN, która dokonuje m.in. penalizacji sformułowań o współudziale Polaków w zbrodniach II wojny światowej, jest coraz bardziej słyszalne w szeregach PiS. Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki w wywiadzie dla tygodnika „Sieci Prawdy” twierdzi, iż ugrupowanie dało się wpędzić w kozi róg przez Pawła Kukiza, ponieważ przez niego miały przeciągać się prace nad nowelizacją, stąd została uchwalona dzień przed rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz-Birkenau o czym „nikt nie pomyślał”.

Na podstawie: PolsatNews.pl, Wprost.pl, DoRzeczy.pl
Zdjęcie: Adrian Grycuk (CC BY-SA 3.0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Murphy 20.02.2018 12:06

    Od czasu zaczęcia świętowania Chanuki w polskim sejmie widać “pro” jaki jest rząd. Też mi tajemnicę Poliszynela obwieścił. :\

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.