Górnicy zablokowali terminal z rosyjskim węglem

Opublikowano: 19.02.2020 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 812

Wczoraj od rana grupa górników zrzeszonych w kilku związkach zawodowych blokuje euroterminal transportowy w Sławkowie w województwie śląskim. Właśnie do niego ma trafiać importowany węgiel z Rosji, będący zagrożeniem dla egzystencji polskich kopalń i oczywiście ich pracowników. Według danych statystycznych spada zresztą zakup polskiego surowca.

Przewodniczący WZZ „Sierpień ’80” Bogusław Ziętek twierdzi, że wspomniany terminal łączy w chwili obecnej Wschód z Zachodem. Właśnie z tego powodu jest on miejscem do którego przywozi się na masową skalę rosyjski węgiel. Ziętek zarzucił politykom składanie czczych obietnic w kwestii ograniczenia importu, gdy tymczasem brakuje miejsca do składowania polskiego surowca.

Zakup węgla pochodzącego z zagranicy, w tym głównie z Rosji, zagraża egzystencji polskich górników. Import obcego surowca zagraża więc miejscom pracy w Polsce, a także blokuje możliwość podwyższania wynagrodzeń pracownikom w naszym kraju. Na ten problem związkowcy zwracają uwagę od wielu miesięcy, natomiast pod koniec stycznia zablokowali oni tory prowadzące do Elektrowni Łaziska.

Dane statystyczne potwierdzają spadek zainteresowania polskim węglem. W ubiegłym roku kopalnie funkcjonujące na terytorium naszego kraju wydobyły 61,6 mln ton węgla kamiennego, a więc około 1,8 mln ton mniej niż rok wcześniej. Ogółem sprzedaż polskiego węgla w ciągu dwunastu miesięcy spadła o 4,1 mln ton, dlatego jego zapasy wzrosły o blisko 2,7 mln ton.

Na podstawie: PolsatNews.pl, Facebook.com/GorniczaBrac
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 3, średnia ocena: 3,67 (max 5)
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Aida
Użytkownik

Terroryści!!!