Górnicy protestowali w Warszawie

Opublikowano: 04.10.2020 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 1797

Podpisane w ubiegłym tygodniu porozumienie rządu z górnikami nie satysfakcjonuje wcale drugiej strony. Z tego powodu pod siedzibą Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie odbył się protest przeciwko wygaszaniu wydobycia. Przeciwnicy likwidacji polskich kopalń zarzucają obecnej władzy, że oszukała swoich wyborców na Śląsku i dokonuje mordu na polskim przemyśle.

https://www.youtube.com/watch?v=p0266ueuu8s

Poza górnikami do Warszawy przyjechali również hutnicy i pracownicy branży energetycznej. Wygaszanie wydobycia polskiego węgla uderzy bowiem nie tylko w samych pracowników kopalń, ale także w powiązane z górnictwem sektory gospodarki. Właśnie dlatego przedstawiciele związków zawodowych wezwali premiera Mateusza Morawieckiego i prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, do „bardziej mobilnego działania w zakresie polityki energetycznej Polski”.

Tym samym górnicze protesty mają potrwać do momentu, w którym pracownicy tej branży będą usatysfakcjonowani jej reformą. Zdaniem związkowców obecne władze nie powinny zgadzać się na plany Unii Europejskiej zwane „zielonym ładem”. Dotychczasowe zamykanie kopalń nie zatrzymało bowiem w żaden sposób zmian klimatycznych, choć własnie w tym kierunku ma zmierzać unijna „transformacja energetyczna”.

Ostre stanowisko w sprawie działań rządu PiS-u zajął Wolny Związek Zawodowy „Sierpień’80”. Jego przewodniczący, Bogusław Ziętek, w liście do rządzących zarzucił im zdradę wyborców z województwa śląskiego. Zwrócił on uwagę na fakt, że politycy opcji rządzącej chętnie fotografowali się z górnikami podczas Barbórek, z kolei teraz „dokonują „seryjnego mordu polskiego przemysłu i rolnictwa”.

„Dziś unijne symbole wciągacie na sztandary, a symbole polskiego przemysłu i rolnictwa są szmacone i deptane. Społeczeństwa nie interesują przepychanki w rządzie, ale pytają: czy rządzi nami PiS czy Greenpece?! Czy na czele polskiego rządu stoi Greta Thunberg, Ursula von der Leyen czy Pan, jednocześnie poseł ze Śląska? Potraficie się spierać z UE o tolerancję i LGBT, ale brak Wam jakiejkolwiek determinacji do walki przeciwko dewastacji gospodarczej i społecznej Polski” – można przeczytać w liście „Sierpnia’80”.

„Trzeba zatrzymać to szaleństwo, bo Europa pod przywództwem jej komisarzy idzie na dno niczym Titanic, a my kurczowo trzymamy się burty tonącego statku, choć jeszcze niedawno politycy zaplecza Pańskiego rządu słusznie głosili i przysięgali, że nigdy nie pozwolą na narzucenie nam takiej polityki. Jeszcze niedawno pod hasłami sprzeciwu wobec tej niszczycielskiej polityki Unii Europejskiej szliście do władzy i prosiliście Polaków o głos, wygrywając wszystkie kolejne wybory” – kończą związkowcy.

Na podstawie: Dziennik.pl, Money.pl
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

 1. MrMruczek 04.10.2020 15:50

  “Dotychczasowe zamykanie kopalń nie zatrzymało bowiem w żaden sposób zmian klimatycznych”

  He, he! I z pewnością nie zatrzyma.

  Może, gdyby światowi liderzy opanowali swoją chciwość gdzieś pod koniec lat 60-tych ubiegłego wieku, to jeszcze byłaby jakaś szansa, ale teraz jest już pozamiatane.
  Od kilkudziesięciu lat do akcji włączają się kolejno coraz to nowe zupełnie naturalne zjawiska planetarne wciąż odkrywane i definiowane przez klimatologów – tzw. dodatnie sprzężenia zwrotne, które skutecznie wzmacniają wszystko, co “osiągnęła” nasza cywilizacja przemysłowa zarządzana przez psychopatycznych chciwców. Skutków rozpędzającej się, nigdy w całej historii planety dotychczas niewidzianej, gigantycznej zmiany klimatu w żaden sposób nie mogą już powstrzymać obecne nieprzekonujące i nieporadne próby zredukowania ludzkich emisji, dodatkowo jeszcze nadal bojkotowane przez energetyczny ideologiczny beton.

  Szkoda mi tylko tego młodego pokolenia. Bez przyszłości. Wciska im się kłamstwo, że mają jakąś przyszłość, że mamy jeszcze czas, aby zadziałać i zatrzymać katastrofę.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.