Google zastąpi hasła danymi biometrycznymi

Opublikowano: 23.12.2014 | Kategorie: Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 652

W roku 2015 Google Glass ma otrzymać aktualizację i jeśli patent złożony w zeszłym miesiącu przez Google jest jakąś wskazówką, to może on zawierać nową funkcję wykorzystywania przez użytkowników odcisków palców lub skanów oczu, zamiast haseł do logowania się na stronach internetowych.

W listopadowym zgłoszeniu patentowym, Google badało sposoby na zastąpienie haseł do stron internetowych danymi biometrycznymi. Według zgłoszenia referencje “wyświetlaczy montowanych na głowie” (HMD) mogą skanować odciski palców osoby noszącej, gałki oczne, żyły, a nawet wzorzec głosowy, by następnie wykorzystywać te dane dla uzyskania dostępu do strony internetowej na komputerze lub urządzeniu przenośnym.

Choć aplikacja patentowa nie wspomina o Google Glass lub Android Wear, to wielokrotnie wspomina o “urządzeniach przenośnych” a diagramy wyglądają jak warte 1500 dolarów okulary Google.

Jak stwierdza dokumentacja: “Dane biometryczne mogą być wykorzystywane do uwierzytelniania użytkownika zamiast haseł, np. tak, by użytkownik HMD mógł zalogować się na stronie internetowej na swoim laptopie. Jako takie, dane biometryczne mogą służyć jako pełny zamiennik dla haseł.”

Na podstawie: Nextgov.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. Pola 23.12.2014 21:44

    A jaką ja mam gwarancję, że Google nie udostępnią moich danych adresowych odpowiednim służbom gdy nie spodoba się im mój punkt widzenia na jakąś sprawę?

  2. jeszcze 24.12.2014 07:56

    Żadnej.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.