Google uczy komputery komu odmówić leczenia

Opublikowano: 24.06.2018 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 726

Kobieta z późnym stadium raka piersi przybyła do miejskiego szpitala, a płyny już zalały jej płuca. Zobaczyła dwóch lekarzy i dostała skan radiologiczny. Komputery szpitala odczytały jej parametry życiowe i oszacowały 9,3% szans na to, że umrze podczas pobytu.

Potem przyszła kolej na Google. Nowy rodzaj algorytmu stworzony przez firmę odczytał na kobiecie – 175 639 punktów danych – i wyliczył, że ocena ryzyka zgonu wyniosła 19,9 procent. Zmarła w ciągu kilku dni.

Wstrząsający przypadek śmierci niezidentyfikowanej kobiety został opublikowany przez Google w maju w badaniach podkreślających potencjał sieci neuronowych w opiece zdrowotnej, co jest formą oprogramowania sztucznej inteligencji, które szczególnie dobrze wykorzystuje dane do automatycznego uczenia się i samoulepszania.

Google stworzyło narzędzie, które może przewidywać wiele wyników pacjentów, w tym czas przebywania ludzi w szpitalach, szanse na ponowne przyjęcie i szanse, że wkrótce umrą.

To co zaimponowało ekspertom medycznym to przede wszystkim zdolność Google do przesiewania wcześniej niedostępnych danych: notatek, informacji pochowanych w plikach PDF lub umieszczonych na starych wykresach.

Sieć neuronowa wczytała wszystkie te informacje, następnie przedstawiając przewidywania. Sieć robiła to znacznie szybciej i dokładniej niż istniejące techniki. System Google pokazał nawet, które zapiski naprowadziły go do wyciągnięcia konkretnych wniosków.

Na podstawie: Bloomberg.com
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. emigrant001 24.06.2018 10:51

  Jest już google lekarz teraz czas na google grabarz.

 2. ZIWK 24.06.2018 18:29

  Po co angażować jakieś obce nam google…
  Przecież tyle jeszcze jest do zrobienia w oszczędzaniu pieniędzy w państwowej służbie zdrowia!
  Można:
  – wszystkich pacjentów pozbawić żywienia (a nie tylko wybranych)
  – zlikwidować wydatki na leki – pozostawiając zamawianie, leczenie duchowe i odczynianie uroków
  – zezłomować całą aparaturę medyczną (i tak nie ma na części zamienne i utrzymanie w ruchu)
  – obniżyć wynagrodzenia do zera lekarzom i pielęgniarkom
  – budynki przeznaczyć na kolejne biura NFZ-tu (bo wszyscy są ZDROWI)…

 3. Abomingo 25.06.2018 18:27

  …….lekarze przepisują leki , o których nie wiele wiedzą – na choroby , o których wiedzą jeszcze mniej – pacjentom , o których nie wiedzą nic ! ……..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.