Google testuje narzędzie AI o nazwie „Genesis”

Opublikowano: 18.08.2023 | Kategorie: Media, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2125

Firma Google testuje narzędzie sztucznej inteligencji o nazwie „Genesis”, które wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji, przypominająca ChatGPT, do tworzenia wiadomości i artykułów, i zaprezentowała je mediom informacyjnym, w tym „The New York Timesowi”, „The Washington Postowi” i „News Corp”.

Google testuje narzędzie AI o nazwie „Genesis”, które jest w stanie pisać artykuły informacyjne. Narzędzie to, znane pod roboczą nazwą „Genesis”, może pozyskiwać informacje – na przykład szczegóły dotyczące bieżących wydarzeń – i generować nowe wersje wiadomości. Jedna z trzech osób zaznajomionych z produktem powiedziała, że Google wierzy, że może on służyć jako rodzaj osobistego asystenta dla dziennikarzy, automatyzując niektóre zadania.

Agencje informacyjne na całym świecie zastanawiają się, czy używać narzędzi sztucznej inteligencji w swoich redakcjach. Wiele z nich, w tym „The Times”, „NPR” i „Insider”, powiadomiły pracowników, że zamierzają zbadać potencjalne zastosowania sztucznej inteligencji, aby zobaczyć, w jaki sposób można ją odpowiedzialnie zastosować w dziedzinie pilnych wiadomości, w których czas publikacji jest na wagę złota.

A teraz wyobraźcie sobie sytuację, w której sztuczna inteligencja przejmuje kontrolę nad światem cyfrowym, a każda napisana i opublikowana wiadomość będzie pochodziła od sztucznej inteligencji. Byłaby to pełna kontrola nad mediami i eliminacji „ludzkich jednostek”, które mogłyby napisać coś niezgodnego z oczekiwaniami zwierzchników.

Autorstwo: Tomasz Magielski
Źródło (pełna wersja): Eschatologia.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. replikant3d 18.08.2023 15:12

  ,,Skynet,, coraz bliżej…

 2. Irfy 18.08.2023 22:32

  To wyłącznie kwestia kosztów. Obecnie właściciele mediów i tak mają pełną kontrolę nad zawartością przekazu. Jeśli ktoś chce opublikować coś niezgodnego z linią redakcyjną, to mu tego nie publikują. Bo po drodze zawsze znajdzie się ktoś, kto niewygodnego artykułu nie przepuści.

  Tak właśnie było w trakcie “pandemii”. Kiedy to wszystkie “media głównego nurtu” mówiły praktycznie jednym głosem. Przy takim układzie jest naprawdę obojętne, czy propagandowe dyrdymały pisze “żywy dziennikarz”, czy jakiś algorytm. Oczywiście nie będzie to obojętne temu dziennikarzowi ale cóż… cena postępu. Producentów furmanek też nikt nie pytał o zdanie w kwestii masowej produkcji samochodów.

  Poza tym postawmy sprawę jasno – obecnie mało którą redakcję stać na własnych korespondentów. Krajowych jeszcze jak cię mogę, ale zagranicznych? Więc wszyscy kupują gotową zawartość od dwóch czołowych agencji i potem ją kosmetycznie redagują, żeby nie wyszło, że wszystko kupili. Niczym się to nie różni od tekstów generowanych przez SI.

 3. Stary Kulas 19.08.2023 07:51

  Dokładnie tak jest Irfy.
  W dodatku patrząc na to jak pisane są niektóre wiadomości to jestem na 90% pewien, że już teraz piszą je AI starszego typu.
  PS. Jakieś 8 lat temu do WordPress-a można było kupić wtyczkę która dzięki połączeniu z serwerami producenta sama pisała kontent. Ograniczeniem było to, że robiła to tylko dla języka angielskiego.

 4. Krisnow 19.08.2023 09:54

  Film TERMINATOR: GENISYS z 2015 roku powoli wprowadzają w życie ;/ Z ‘pandemią’ było podobnie, po około 10 latach od powstania filmu CONTAGION – EPIDEMIA STRACHU z 2011 roku zaczął się cyrk dokładnie skopiowany z tego filmu ;/

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.