Google przeprasza użytkowników Nest za tajny mikrofon

Opublikowano: 24.02.2019 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4

Firma Google znalazła się w centrum nowego skandalu dotyczącego prywatności, po tym jak okazało się, że w systemie alarmowym Nest Secure jest wbudowany tajny mikrofon.

Mikrofon nie jest wymieniony w specyfikacji urządzenia Nest, zaprojektowanego aby zapewniać użytkownikom bezpieczeństwo oraz ochronę ich prywatności i dobytku.

Informacja wyszła na jaw po tym jak Google wprowadził aktualizację oprogramowania umożliwiającą użytkownikom sterowanie urządzeniami Nest za pomocą głosu. Aktywacja głosowa wymaga działającego mikrofonu.

Gigant internetowy nalegał, że jedynie przez przypadek utrzymywał informacje na temat mikrofonu w tajemnicy, za co przeprasza klientów.

Rzecznik powiedział: “Mikrofon w urządzeniu nigdy nie miał być tajemnicą i powinien być wymieniony w specyfikacji technicznej. To był błąd z naszej strony”.

Firma dodała, że ​​mikrofon nigdy nie był włączony przed aktualizacją oprogramowania, ale że urządzenie zawierało tę funkcję, aby móc wykrywać wybijanie szyb. System alarmowy Nest Security zawierający mikrofon jest sprzedawany w całych Stanach Zjednoczonych, ale nie został jeszcze wprowadzony do sprzedaży w Europie.

Na podstawie: DailyMail.co.uk
Źródło: PrisonPlanet.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 4,20 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
south wind
Użytkownik
south wind

Już niedługo (albo może już teraz tak jest) jak ktoś wpadnie na genialny pomysł jak zarobić pieniądze, to zanim dokończy projekt na kompie, jakaś korporacja już będzie robiła patenty. 5G nadchodzi.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Problem z dzisiejszymi urządzeniami, że zwykle żaden sprzęt nie ma fizycznego wyłącznika kamery/mikrofonu choć technicznie nie byłby to żaden problem je tam umieścić. Tylko po co jak wielki brat by nie mógł podsłuchiwać.

Murphy
Użytkownik
Murphy

Swego czasu zastanawiałem się nad inteligentnym termostatem, ale fakt niemożliwości połączenia go z własnym serwerem skutecznie mnie od tego pomysłu odwrócił. Może kiedyś, jak czas znajdę i chęci, to sam jakiś zrobię na bazie jakiegoś mini komputerka.