Google chce wznowić współpracę wojskową z Pentagonem

Opublikowano: 04.11.2021 | Kategorie: Nauka i technika, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1140

Google chce wznowić współpracę z Pentagonem nad programem wojskowym i udostępnić swoje technologie amerykańskiemu Departamentowi Obrony – podaje „The New York Times”, powołując się na źródła.

W 2018 roku poinformowano, że amerykańska firma Google zamierza po 2019 roku zakończyć współpracę z Departamentem Obrony USA w ramach programu Project Maven, przewidującego wykorzystanie sztucznej inteligencji do bardziej precyzyjnego naprowadzenia dronów bojowych. Tysiące pracowników firmy podpisało list zbiorowy, wyrażając swój protest przeciwko udziałowi amerykańskiej korporacji w programie Pentagonu.

„Trzy lata temu firma (Google – red.) wycofała się z projektu Departamentu Obrony po tym, jak jej pracownicy wystąpili przeciwko niemu. Firma opracowuje teraz nową propozycję dla Pentagonu” – podaje gazeta. Jak podkreślono, Google może wziąć udział w projekcie wojskowym Joint Warfighter Cloud Capability. Współpraca z Pentagonem będzie miała na celu modernizację technologii i rozwój wykorzystania sztucznej inteligencji w sferze wojskowej.

Ewentualny kontrakt ma zastąpić także projekt infrastruktury pamięci masowej w chmurze JEDI (Joint Enterprise Defence Infrastructure), z którego zrezygnował wcześniej Departament Obrony USA i który stał się kością niezgody między Amazonem a Microsoftem.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.