Gołąb przemytnik lepszy od drona

Opublikowano: 18.03.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1326

W więzieniu federalnym Matsqui w Kolumbii Brytyjskiej (Kanada) przechwycono gołębia wyposażonego w maleńki plecaczek zrobiony z dżinsu i tkaniny pościelowej, czyli z materiałów dostępnych dla więźniów. Przedstawiciele służb więziennych uważają, że w taki właśnie sposób osadzeni przemycają narkotyki.

To drugi przypadek złapania gołębia z plecakiem w więzieniu w Fraser Valley. Wcześniej w styczniu podobnie wyposażonego gołębia znaleziono na ogrodzonym podwórku, w miejscu, w którym więźniowie regularnie spędzali czas wolny. Tamten gołąb przemycał 30 gramów metamfetaminy. John Randle, przewodniczący Union of Canadian Correctional Officers w rejonie Pacyfiku, mówił, że to pierwszy taki incydent. Problemem ostatnich czasów był raczej przemyt realizowany przy pomocy dronów. O przypadku z gołębiem słyszał 13 lat wcześniej.

Po ostatnim wydarzeniu Randle powiedział, że w pobliżu więzienia znajduje się szkoła podstawowa. Władze szkoły obawiają się, by w przyszłości takie przemytnicze gołębie nie wylądowały przypadkiem na jej terenie.

Autorstwo: Katarzyna Nowosielska
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.