„Go Fund Me” zamroziła zbiórkę dla Konwoju Wolności

Opublikowano: 26.01.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1711

Witryna pozyskiwania funduszy „Go Fund Me” zamroziła dostęp do ponad 5 milionów dolarów zebranych dla konwoju kierowców ciężarówek zmierzających do Ottawy w proteście przeciwko kanadyjskim przepisom dotyczącym szczepień. Platforma zbiórkowa nadal przyjmuje darowizny na kampanię, ale na tym etapie nie jest jasne, kiedy grupa będzie miała dostęp do pieniędzy.

„Wymagamy, aby osoby zbierające fundusze miały jasny plan, w jaki sposób te środki zostaną wydane. W tym przypadku jesteśmy w kontakcie z organizatorem, aby zweryfikować te informacje” – powiedziała w e‑mailu rzeczniczka platformy crowdfundingowej Rachel Hollis. „Środki będą bezpiecznie przetrzymywane, dopóki organizator nie będzie w stanie dostarczyć naszemu zespołowi dokumentacji o tym, w jaki sposób fundusze zostaną prawidłowo rozdzielone”.

Na stronie zbiórki „Freedom Convoy 2022” wyraźnie stwierdzono, że pieniądze zostaną przeznaczone na „paliwo, jedzenie i zakwaterowanie, aby złagodzić presję finansową związaną z tą akcją.

Według kanadyjskich mediów, do wtorku rano ponad 55 000 osób przekazało ponad 4,2 miliona dolarów na kampanię, która ma położyć kres dyktatorskim nakazom szczepień na COVID-19, które zostały nałożone na Kanadyjczyków w całym kraju. Szczególnie niepokojące było wdrożenie federalnego nakazu szczepień Justina Trudeau dla kierowców ciężarówek, które zakazywało „nieszczepionym” kierowcom dostaw transgranicznych.

Tamara Lich, inicjator kampanii, stwierdziła, że nie jest zdziwiona, że „Go Fund Me” podjął tę akcję. „Kiedy się boją, pierwszą rzeczą, jaką będą próbować zrobić, będzie położyć rękę na twoich pieniądzach. A kiedy to nie zadziała, spróbują nas zamknąć” – napisał Lich w mediach społecznościowych.

Rząd federalny Kanady twierdzi, że nie wycofa się z wprowadzonego niedawno obowiązku szczepień przeciwko COVID-19 dla kierowców ciężarówek, którzy przekraczają granicę amerykańsko-kanadyjską pomimo silnego sprzeciwu kierowców i grup, które reprezentują ich interesy.

We wspólnym oświadczeniu dla mediów opublikowanym we wtorek minister transportu Omar Alghabra, minister pracy Seamus O’Regan, minister pracy Carla Qualtrough i Stephen Laskowski, prezes Canadian Trucking Alliance (CTA), stwierdzają propagandowo, że szczepionki przeciw COVID-19 są „najskuteczniejszym narzędziem” w celu zmniejszenia ryzyka COVID-19” i ochrony zdrowia publicznego. W wywiadzie dla „CBC Power & Politics”, Alghabra powiedział, że rząd nie jest zainteresowany alternatywami, takimi jak szybkie testy dla nieszczepionych kierowców ciężarówek, a kierowcy ciężarówek mieli kilka miesięcy, by przygotować się do nowych przepisów i obecnie muszą się zaszczepić lub przestać jeździć.

Konwój protestujących ma przybyć w ten weekend do Ottawy, na demonstrację na Wzgórzu Parlamentarnym. Pomimo apeli niektórych grup biznesowych, aby rząd opóźnił wprowadzenie nowych zasad szczepień dla kierowców ciężarówek, minister pracy Carla Qualtrough stwierdziła, że rząd nie zamierza tego robić.

Były przywódca konserwatystów Andrew Scheer dołączył swój głos do chóru krytyki, nazywając premiera Trudeau „największym zagrożeniem dla wolności w Kanadzie”. „Dziękuję kierowcom ciężarówek! Trudeau atakuje wolność osobistą i zagraża wszystkim, którzy chcą zrobić zakupy żywności” – napisał Scheer w mediach społecznościowych.

Kanadyjska Izba Handlowa i Kanadyjska Koalicja Producentów wezwały Ottawę do wstrzymania obowiązku szczepień kierowców, aby zapobiec dalszym zakłóceniom w łańcuchu dostaw. W oświadczeniu Dennis Darby, przewodniczący koalicji producentów, powiedział, że „potrzebujemy rządu, który pomoże złagodzić presję, unikając polityki, która pogarsza sytuację i pomoże nam zdobyć potrzebnych pracowników”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net [1] [2]
Kompilacja 2 wiadomości: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.