Główni „pandemicy” do prokuratury

Opublikowano: 23.02.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2272

Poseł Grzegorz Braun złożył do prokuratury 15 zawiadomień o możliwości popełnienia przestępstwa przez czołowych zarządzających kryzysem pandemicznym w Polsce. Zawiadomienia dotyczą między innymi ministrów Adama Niedzielskiego i Łukasza Szumowskiego, głównego doradcę premiera ds. Covid-19 prof. Andrzeja Horbana, czy prof. Krzysztofa Simona.

Zawiadomienia dotyczą przestępstw ściganych z urzędu i zostały one złożone przez posła Grzegorza Brauna do 5 prokuratur okręgowych 17 lutego 2021 roku.

1. Prof. Horban – Zawiadomienie do Prokuratury w Warszawie dotyczy prof. Andrzeja Horbana, konsultanta krajowego w dziedzinie chorób zakaźnych i doradcy premiera, który miał dopuścić się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji. Jest to czyn z art. 231 KK, tj. „funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3„.

2. Ministrowie Niedzielski i Szumowski – Prokuratura Okręgowa w Warszawie została również powiadomiona o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu przez ministrów zdrowia Łukasza Szumowskiego oraz Adama Niedzielskiego. Ministrowie mieli dopuścić się przestępstwa nadużycia sprawowanej funkcji publicznej poprzez nieusunięcie prof. Horbana ze stanowiska krajowego konsultanta w dziedzinie chorób zakaźnych. Czyn ten, podobnie jak wyżej wspomniany, został opisany w art. 231 KK. Warto nadmienić, że w przypadku działania sprawcy w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega on karze co najmniej roku pozbawienia wolności, a górna granica kary to 10 lat.

3. Konsultanci wojewódzcy – Prokuratury Okręgowe w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie i Warszawie zostały również powiadomione, że konsultanci wojewódzcy w dziedzinie chorób zakaźnych Krzysztof Simon, Aleksander Garlicki, Aneta Bartczak, Miłosz Barczewski, dopuścili się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji. Zawiadomienie dotyczy również wojewodów dolnośląskiego, małopolskiego, łódzkiego i zachodniopomorskiego o to, że wojewodowie dopuścili się przestępstwa nadużycia funkcji w postaci niedopełnienia obowiązku usunięcia ww. konsultantów medycznych w zakresie chorób zakaźnych.

4. CBA – Poseł Grzegorz Braun zawiadamia również prokuratury o tym, że dyrektorzy delegatur CBA we Wrocławiu, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Warszawie dopuścili się niedopełnienia obowiązków służbowych w zakresie zapobiegania korupcji. Dotyczy to jedynie sytuacji, gdyby wyżej wymienieni dyrektorzy utrzymywali z tego stanowiska dochody. Warto podkreślić, że mówimy tutaj o obowiązkach rangi ustawowej, których niedopełnienie jest ścigane z urzędu. Właśnie wymieniliśmy nazwiska tych osób, które tych obowiązków nie dopełniły.

Należy też wspomnieć, że art. 304 par. 1 Kodeksu Postępowania Karnego wyraźnie stwierdza, że „każdy dowiedziawszy się o popełnieniu przestępstwa z urzędu”, a o takich mówimy, „ma społeczny obowiązek zawiadomić o nim prokuraturę lub policję” i Pan Poseł Grzegorz Braun z tego obowiązku się właśnie wywiązał.

Trzeba też wspomnieć o ustawie o konsultantach medycznych, która jednoznacznie wymaga złożenia stosownego oświadczenia w kontekście ewentualnych powiązań z wszelkimi organami zajmującymi się działalnością leczniczą, handlową, dystrybucyjną, ale też dopuszczającą dane preparaty do obiegu, a także opiniującą specyfiki medyczne.

Mamy rządowy program zapobiegania korupcji, który miał spowodować zapobieganie wystąpienia tego typu sytuacji, a te jednak się wydarzyły. Mamy do czynienia z podwójnym zaniedbaniem obowiązków.

Z jednej strony konsultanci nie dopełnili formalności i nie złożyli stosownego, ustawowo wymaganego, oświadczenia. Z drugiej strony ci którzy ich powołują, w przypadku prof. Horbana minister zdrowia, a w przypadku konsultantów wojewódzkich wojewodowie, zaniedbali sprawdzenia dopełnienia wszystkich formalności przez kandydatów, których powołali.

Źródło: Facebook.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 39, średnia ocena: 4,85 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
bogdzio
Użytkownik
bogdzio

No i bardzo dobrze

polach
Użytkownik
polach

Jak za to co ta banda robi Narodowi zwana potocznie “rządem”, jak łamie szereg praw łącznie z przyczynianiem się do bezpośrednich zgonów Polaków swymi decyzjami, to śmieszne jest jego zawiadomienie a wręcz komiczne, jakby pod publikę jedynie :) taki klaps a nie sensowne działanie…

Cosmo
Użytkownik

@polach zanim napiszesz kolejny genialny komentarz, pomyśl kilka razy nad tym coś piszesz. Twój obecny komentarz wpisuje się w typową polską narrację – narzekać każdy potrafi ale robić COKOLWIEK w celu zmiany niezadowalającej sytuacji już nie. Tak więc skoro uważasz, że obecny rząd przyczynia się do masowych zgonów, twoim obowiązkiem jest złożenie doniesienia do prokuratury. Oczywiście tego nie zrobisz bo nie masz na to DOWODÓW, a które przedstawił w swoim zawiadomieniu Braun. Co więcej, nawet gdybyś je miał, to i tak byś nic nie zrobił, bo tak jak 95% polaków boisz się wychylać przed szereg i jedynie sadzisz anonimowe komentarze które NICZEGO nie zmienią a na co dzień zasuwasz z maseczką nałożoną na oczy tak dla pewności, żeby policja przypadkiem się nie przyczepiła albo stara baba w sklepie w obawie przed utratą życia za sprawą śmiertelnego wirusa.

BANDZIORkaq
Użytkownik
BANDZIORkaq

# Cosmo
Prawdę powiadasz, kazdy powinien COŚ zrobić, choćby nawet zrzucisz szmatę, bo to może każdy.

polach
Użytkownik
polach

@Cosmo
Gadasz od rzeczy człowieku nic o mnie nie wiesz a się wypowiadasz? ciekawe na jakiej podstawie?:)?
Sam pewnie “bo tak jak 95% polaków boisz się wychylać przed szereg i jedynie sadzisz anonimowe komentarze które NICZEGO nie zmienią a na co dzień zasuwasz z maseczką nałożoną na oczy tak dla pewności, żeby policja przypadkiem się nie przyczepiła albo stara baba w sklepie w obawie przed utratą życia za sprawą śmiertelnego wirusa.? ……opisałeś co sam robisz raczej:D , jak Cię wyprowadzę z błędu szybciutko.Czytaj ze zrozumieniem:)
Od początku “dni świra” nie noszę żadnych szmat nigdzie, prócz raz gdy wchodziłem do sądu( gdzie miałem jedynie ja ustach o co się ktoś nawet czepiał a na sali sadowej nie miałem w ogóle, ja ani sędzia reszta miała) udało mi się wejść bez maski do przychodni dwa razy, odmówiłem testu temperatury byłem bez maski, w sklepie 5 K ludzi CH bez maski jako jedyny z moją drugą połową, nigdzie w masce nie chodzę nie nosze żądnej przy sobie, admina WM zapytaj zrobiłem o maski akcje w muzeum po prośbie pracowników, także w Rossmanie(mam maile mogę Ci wysłać) po 6 dniach przepraszali za zmuszanie mnie do maski w sklepie której odmówiłem. Byłem na wielu protestach, nigdy w masce mam fotki itp.. więc mnie pajacyku nie obrażaj i nie wypisuj bredni jak g.. wiesz i masz pytania, to się zapytaj a odpowiem jak należy.
Co do prokuratury itp ja uważam że wszystkie organy państwa to firmy( z nr DUNS) bez udowodnionego mandatu społecznego do funkcjonowania, udające organy państwa. Więc dziś bez uprawnionych przedstawicieli rządzić powinien bezpośrednio Naród czyli MY a prokuratura jest częścią korpo PL pracuje dla swoich.
Co do Policji to im odmówiłem maski i po rozmowie na argumenty prawne, odpuścili dając mi “pouczenie” :) co drugi dzień mijam policje, bez maski…więc widzisz jakie bzdury powymyślane wypisujesz cosmiczne:)
Wszystkim daje przykład i tłumacze jak szkodzą maski gdy ktoś słucha bo część to bioboty i szkoda czasu..

JaceK
Użytkownik
JaceK

Niemniej @polach dalej piszesz jako anonimowy dyskutant. Co z tego, że Twoje “dokonania” są tak bogate, może to tylko fantazja? Poseł Braun robi konkretne działania, ale jego chroni immunitet, właśnie po to wybieramy odważnych ludzi na posłów (w stosunku do większości to sarkazm).
Jeszcze jedno. Numer DUNS niczego nie dowodzi.

Foxi
Użytkownik
Foxi

Cały rząd od 2020 z nazwiska jest pozwany za zbrodnie przeciw ludzkości i zbrodnie przeciw życiu. Chodzi o tysiące ludzi zabitych przez tzw procedury dawid-19 które wytworzyły katastrofalny klimat w służbie zdrowia. Pozwy przeleżą ze 2 lata i dopiero wtedy trafią do Hagi bo taka jest ich fatalna ścieżka prawna. Media mają zakaz wspominać o tych pozwach – wcale się nie dziwie bo pozwy są mocne i dobrze udokumentowane. Oni wszyscy powinni siedzieć w myśl “obowiązującego” prawa i nie trzeba rewolucji bo nawet to co jest pozwala ich skazać. Proszę wysłuchać ze zrozumieniem co on mówi. https://www.youtube.com/watch?v=QKFiEzA55_w

Fenix
Użytkownik
Fenix

Prawo głosem większości ludzi , nie mniejszości partyjnej mafii , sprzedajnym rządem ministrów. Wolny duch , zdrowych i wolnych ludzi.