Głośnik Amazon Echo pomoże rozwiązać zagadkę morderstwa?

Opublikowano: 30.12.2016 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 5

Policja z Bentonville w stanie Arkansas ma nadzieję, że Amazon Echo pomoże podczas śledztwa w sprawie morderstwa. Amazon Echo to “inteligentny” głośnik z wbudowanymi mikrofonami, który jest w stanie wchodzić w interakcje z właścicielem.

W listopadzie patrol policji przyjechał na wezwanie do jednego z domów w Bentonville. W ogrodzie policjanci znaleźli martwego Victora Collinsa, a w domu wiele “inteligentnych” urządzeń, w tym właśnie Amazon Echo. Policja zabrała urządzenie i wystarała się o nakaz sądowy, w którym stwierdzono, że śledczy mają podstawy, by przypuszczać, iż Amazon.com jest w posiadaniu nagrań związanych ze śledztwem w sprawie morderstwa.

Przyzwyczailiśmy się już, że policja podczas śledztwa zagląda do komputerów czy smartfonów. Będziemy musieli się przyzwyczaić, że będą ją interesowały też inne urządzenia, szczególnie takie, który w jakiś sposób rejestrują naszą aktywność.

Amazon Echo jest aktywowane głosem, reagując na odpowiednie słowo. Policja ma nadzieję, że w chwili morderstwa było ono aktywne i rejestrowało odgłosy z domu. Jeśli tak, to dźwięki zostały przesłane do chmury Amazona. “Amazon nie udostępni informacji klienta bez ważnego i prawnie obowiązującego nakazu” – zapewniła rzecznik prasowa koncernu.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: CDRinfo.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
pikpok
Użytkownik
pikpok

Zrobią wszystko żeby nam “ułatwić” życie ;)