Głoduje już 1500 palestyńskich więźniów

Opublikowano: 12.05.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 423

Od 17 kwietnia już 1500 palestyńskich więźniów podjęło strajki głodowe. Ten desperacki krok ma zwrócić uwagę na warunki panujące w izraelskich więzieniach oraz wyjęcie spod prawa tzw. „administracyjnych zatrzymań”, które umożliwiają przetrzymywanie zatrzymanych osób bez postawienia zarzutów, nie wspominając o sprawiedliwym procesie. Więźniowie zamykani są w izolatkach, uniemożliwia im się kontakty z rodziną. Każdemu przysługuje jedynie godzina pobytu na zewnątrz dziennie. Dwie osoby – Bilal Diab i Tha’er Halahlal głodują już od dwóch miesięcy – ich stan określono jako ciężki.

Stowarzyszenie Grup Wsparcia dla Więźniów i Obrońców Praw Człowieka szacuje, że na Palestyńskich Terytoriach Okupowanych aresztowano już 20% mieszkających tam Palestyńczyków. W większości są to mężczyźni. W izraelskich więzieniach przebywa ponad 4500 Palestyńczyków, z czego 300 w „areszcie administracyjnym”. Więzienia są przeludnione, a warunki w nich substandardowe. Abdullah Barghouti spędził w izolatce aż dziewięć lat bez procesu.

Petycję, wzywającą do zaprzestania tych praktyk podpisać można TUTAJ.

Opracowanie: Maria Skóra
Źródło: Lewica


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. shuang 12.05.2012 16:12

    @W.:
    No, bo to ta sama władza jest… i cykliści.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.