Głód zagraża krajom Sahelu

Opublikowano: 17.12.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 918

UNICEF przewiduje że w roku 2012 może pojawić się milion przypadków skrajnego niedożywienia w Czadzie, Nigrze, Burkina Faso, Senegalu, Mauretanii i Mali oraz na północnych terytoriach Nigerii i Kamerunu.

W krajach Sahelu panowała susza, brakuje wody w zbiornikach, spadł też jej poziom w rzekach. Zagraża to poważnie uprawom i hodowli bydła.

Sahel to region ciągnący się wzdłuż południowych obrzeży Sahary i północnych obrzeży Sudanu od Senegalu do Somalii przez Mauretanię, Mali, Niger, Czad, Sudan i Erytreę.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. swoboda 17.12.2011 09:49

  Susza srutututu, a moze to brak krwawego tyrana Kadafiego, ktory lozyl olbrzymie sumy na rolnictwo w czesci z tych krajow przyczyni sie do glodu?

 2. Roots Chant Rising 17.12.2011 10:16

  Skoro Las Vegas można było założyć na pustyni to jaki jest tu problem?
  Wydaje się że jest to nie do przeskoczenia dla dzisiejszej cywilizacji, w sensie mentalnym.

 3. fm 18.12.2011 00:32

  Las Vegas na pustyni i najwięcej wody na osobę zużywa. Bodajże 1000 litrów na głowę. Da się? – tylko tam przyjeżdżają sami bogacze. W afryce kto zapłaci?

  Organizację charytatywne z reguły rozkradają pieniądze i zasoby darczyńców. Nie wynika to jednak z założeń i metody działania organizacji, tylko draństwa pojedynczych, pracujących tam jednostek.

  Tak samo wygląda sprawa wojen. To nie tylko wina zbrodniarzy politycznych ale ludzi, którzy idą i mordują z hymnem na ustach w imię wielkich ideałów, które po rozjaśnieniu jawią się być zwykłym mordem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.