Globalny trend wyniszczania małych firm

Opublikowano: 03.08.2022 | Kategorie: Gospodarka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1001

Zauważyłem taki trend: ludzie są przyzwyczajani coraz bardziej do korzystania wyłącznie z bardzo dużych dostawców usług czy produktów. Ponieważ małych biznesów w międzyczasie narobiło się dużo, usunięcie ich lub sprawienie, by były to nierentowny biznesy, wydaje się jednym z głównych celów Nowego Porządku Świata.

Przykładem jest wciskanie różnych serwisów w telewizorach, telefonach itp. zawsze od tych samych dostawców – jeśli chcesz korzystać z innych, będzie to utrudnione. To samo dotyczy producentów żywności (na zachodzie), producentów samochodów, czy handlu internetowego (zobaczcie ile procent rynku przejmuje „Allegro”, jak konsekwentnie marginalizuje i utrudnia życie sprzedającym tam sprzedawcom oferując na swojej własnej platformie te same produkty, ale w niższych cenach).

Ludzie przerzucają się z komputerów na telefony, ale na telefonie nie napiszesz w sensowny sposób dłuższej wiadomości. Co więcej, ponieważ telefony są osobiste, a komputery raczej przypisane do miejsca (domu lub pracy), namierzenie kogoś korzystającego z telefonu jest dużo prostsze niż identyfikacja tej samej czynności na komputerze – dodatkowo tym trudniejszej, jeśli IP jest zmienny.

Wszystko wskazuje na to, że iluzja wolnego rynku powstała głównie po to, by z nim walczyć, różnymi sposobami. Ostatnie dwa lata pokazały to wyraźnie.

Jedną z najlepszych i najskuteczniejszych broni od wielu dekad, jaką ma system do sprawienia, by uzyskał kontrolę nad całym społeczeństwem, jest inflacja. Wówczas bogacą się na tym wielokrotnie głównie wielkie koncerny – kosztem wszystkich innych.

Działa tu taki mechanizm:

– obniżyć mocno ceny, wyniszczając konkurencję,

– spowodować wzrost surowców, wyniszczając jeszcze bardziej konkurencję,

– spowodować ogólną ogromną inflację, powodując presję na wzrost kosztów.

Jesteśmy aktualnie w fazie trzeciej. Celem jest tu oczywiście ekonomiczne niewolnictwo społeczeństwa, dlatego właśnie robią teraz wszystko na wynajem oraz zmieniają prawo tak, by było korzystne tylko dla wielkich koncernów, lub przynajmniej aby mniejsze firmy nie mogły wiele zdziałać przy kontrowersyjnych przepisach.

Autorstwo: Antares
Źródło: Kosmita.ofp.pl/forum

8

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.