Globalny paszport szczepień

Opublikowano: 18.01.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publicystyka, Społeczeństwo, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 3087

Oczekuje się, że paszporty na szczepionki, wprowadzone pośpiesznie jako produkt uboczny pandemii COVID-19, staną się „powszechnie dostępne” w pierwszej połowie 2021 roku. Brian Behlendorf, dyrektor wykonawczy Fundacji Linuksa, powiedział CNN Business: „Spokojnie, kujony pracują”.

Linux Foundation nawiązała współpracę z IBM, COVID-19 Credentials Initiative i CommonPass, cyfrowym „paszportem zdrowia”, w celu opracowania aplikacji do uwierzytelniania szczepionek, które będą stosowane na całym świecie.

Jeśli inicjatywa zakończy się sukcesem, prawdopodobnie będziesz musiał wyświetlić w telefonie zaświadczenie o szczepieniu pokazujące, kiedy i gdzie zostałeś zaszczepiony, Wraz z rodzajem szczepionki, aby dostać się do samolotu lub wziąć udział w wydarzeniu w pomieszczeniach, takim jak na przykład koncert.

„Jeśli nam się to uda, powinieneś móc powiedzieć: Mam w telefonie zaświadczenie o szczepieniu, które otrzymałem, gdy byłem zaszczepiony w jednym kraju, z całym zestawem jego własnych praktyk w zakresie zarządzania zdrowiem … które stosuję, aby dostać się do samolotu do zupełnie innego kraju, a następnie przedstawiłem w tym nowym kraju zaświadczenie o szczepieniu, abym mógł pójść na ten koncert, który odbywał się w pomieszczeniach zamkniętych, na którym frekwencja była ograniczona do tych, którzy wykazali, że mają szczepionkę”, powiedział Behlendorf.

Koncepcja konieczności przedstawiania dowodu dobrowolnej procedury medycznej w celu podróżowania lub uczestniczenia w wydarzeniach publicznych jest bezprecedensowa w Stanach Zjednoczonych, ale jest prezentowana jako środek ochrony zdrowia publicznego. W rzeczywistości Twoja wolność w prowadzeniu normalnego, codziennego życia jest zagrożona, chyba że wyrazisz zgodę na szczepienie przeciwko COVID-19. A to może być dopiero początek.

Co musisz wiedzieć o CommonPass

Projekt Commons i Światowe Forum Ekonomiczne stworzyły Common Trust Network, która opracowała aplikację CommonPass, która ma pełnić rolę paszportu zdrowia w najbliższej przyszłości.

Aplikacja umożliwia użytkownikom przesyłanie danych medycznych, takich jak wynik testu na COVID-19 lub dowód szczepienia, który następnie generuje kod QR, który pokażesz władzom jako paszport zdrowia.

Proponowane wspólne ramy „bezpiecznego ponownego otwierania granic” na całym świecie obejmują:

1. Każdy kraj musi opublikować swoje kryteria badań przesiewowych w zakresie zdrowia przy wjeździe do kraju przy użyciu standardowego formatu w oparciu o wspólne ramy.

2. Każdy kraj musi zarejestrować zaufane placówki, które przeprowadzają testy laboratoryjne COVID-19 na potrzeby podróży zagranicznych i podają szczepionki wymienione w rejestrze CommonPass.

3. Każdy kraj będzie akceptował status badań przesiewowych od zagranicznych gości za pomocą aplikacji i usług opartych na systemie CommonPass.

4. Identyfikacja pacjenta ma być pobierana w czasie pobierania próbek i/lub szczepień z zastosowaniem międzynarodowej normy.

5. Ramy systemu CommonPass zostaną zintegrowane z procesami odprawy pasażerów i rezerwacji hotelowych.

Ostatecznie platforma CommonPass zostanie zintegrowana z już istniejącymi aplikacjami do ochrony zdrowia, takimi jak Apple Health i CommonHealth. Jeśli chcesz podróżować, Twoja osobista karta zdrowia zostanie oceniona i porównana z wymogami wjazdu do danego kraju, a jeśli ich nie spełnisz, zostaniesz skierowany do zatwierdzonego miejsca przeprowadzania testów i szczepień.

Podstawy CommonPass zostały przedstawione w białej księdze The Rockefeller Foundation z 21 kwietnia 2020 r. i są częścią wdrażania globalnego nadzoru i kontroli społecznej znanej jako „Wielki Reset”.

Według CNN „linie lotnicze, w tym Cathay Pacific, JetBlue, Lufthansa, Swiss Airlines, United Airlines i Virgin Atlantic, a także setki systemów opieki zdrowotnej w Stanach Zjednoczonych i rząd Aruby” już nawiązały współpracę z Common Trust Network i ich aplikację CommonPass.

Aplikacja CommonPass, nadchodzą inteligentne karty

CommonPass to tylko jeden z przykładów aplikacji, które są opracowywane w celu śledzenia osobistych informacji zdrowotnych i przekształcania ich w cyfrowy identyfikator zdrowia, który będziesz musiał zeskanować, aby móc wykonywać codzienne czynności. IBM opracował Digital Health Pass, za pomocą którego firmy mogą oceniać wszystko, od wyników testów na koronawirusa i szczepień po indywidualną temperaturę.

Jeśli nie masz telefonu komórkowego, nie będziesz zwolniony z konieczności okazywania swoich poświadczeń zdrowotnych. Firmy, które są częścią inicjatywy COVID-19 Credentials Initiative, pracują nad kartą inteligentną, która działa jak cyfrowe poświadczenie zdrowotne, które można łatwo przedstawić, nawet jeśli nie masz smartfona lub stabilnego połączenia internetowego.

28 sierpnia 2020 r. Irlandia jako jedna z pierwszych rozpoczęła krajową próbę nowej inicjatywy Health Passport Ireland, aby śledzić i wyświetlać wyniki testów COVID-19 – i ułatwiać zwiększone testy COVID-19 dla firm i opinii publicznej, a także wyświetlać status szczepień COVID-19.

Od tego czasu inicjatywa zmieniła nazwę na Health Passport Europe, i stwierdza, że system ten będzie wkrótce wykorzystywany na całym świecie w podróżach międzynarodowych. Oprócz podróży i turystyki, Paszporty Zdrowia będą wykorzystywane do celów związanych z opieką zdrowotną, imprezami, fabrykami i biurami, a nawet w szkołach i ośrodkach opieki nad dziećmi.

Tak więc, aby osiągnąć „wolność”, w której musisz prowadzić normalne, codzienne życie, wystarczy wykonać badanie lub zaszczepić się na COVID-19, poprosić administratora zdrowia o utworzenie konta paszportu zdrowia na Twoje nazwisko, pobrać aplikację na telefonie, otrzymać wyniki testu COVID-19 na swój telefon (i przeprowadzić ponowne badanie w razie potrzeby), a następnie wyświetlać swój status COVID-19 i historię szczepień, kiedy tylko zostaniesz o to poproszony.

Dla tych, którzy nie zostali przetestowani, Health Passport Europe stwierdza, że nadal można od razu korzystać z technologii, pobierając aplikację Skaner paszportów zdrowotnych i używając go do skanowania innych, gdy jest to konieczne.

Poprzez skanowanie innych osób w celu uzyskania ich statusu COVID-19, “daje to ogromne bezpieczeństwo Tobie i Twojej rodzinie przez całe życie, na przykład podczas korzystania z usług, w czasie podróży, podczas imprez, w pracy i w wielu innych sytuacjach.”

Specjalne traktowanie “Takie samo jak w przypadku obowiązkowego szczepienia”.

Chociaż wiele krajów sugerowało, że szczepionka COVID-19 nie będzie obowiązkowa, to jednak poprzez nadanie szczególnych przywilejów zaszczepionemu, takich jak możliwość podróżowania, uczestniczenia w imprezach towarzyskich, a nawet wejścia do miejsca pracy, w gruncie rzeczy sprowadza się ona do tego samego.

„Równie ważne jak szczepienia są dla nas wszystkich: brak specjalnego traktowania zaszczepionych” – powiedział gazecie Bild am Sonntag niemiecki minister spraw wewnętrznych Horst Seehofer. „Rozróżnienie między zaszczepionymi i nieszczepionymi byłoby tym samym, co obowiązkowe szczepienie”.

Mimo to Thomas Mertens, szef niemieckiej Stałej Komisji ds. Szczepień (STIKO), stwierdził, że paszporty szczepionkowe mogą pewnego dnia być wykorzystywane do zapewniania dostępu do podróży, restauracji, koncertów i kin, a także mogą być wymagane przez niektóre firmy.

„Są to prywatne umowy zawarte przez właściciela restauracji, linie lotnicze i organizatora koncertu” – powiedział gazecie Die Welt. „Myślę, że coś takiego jest możliwe. Nie jestem prawnikiem i ostatecznie prawnicy będą musieli o tym zdecydować”.

Seehofer stwierdził jednak, że chociaż rząd nie może powstrzymać firm przed żądaniem szczepień ich klientów, był wyraźnie temu przeciwny: „Mogę tylko przed tym ostrzec. Specjalne traktowanie zaszczepionych podzieli społeczeństwo”.

Tymczasem Hiszpania, która planuje zaszczepić 2,3 mln w okresie 12 tygodni, prowadzi rejestr osób, które odmawiają przyjęcia szczepionki COVID-19 i zamierza się nim podzielić z innymi krajami w Unii Europejskiej. Chociaż szczepionka jest dobrowolna, krajowy system opieki zdrowotnej wzywa obywateli, co ułatwia śledzenie tych, którzy odmawiają.

W 2018 r. Komisja Europejska opracowała wniosek dotyczący zacieśnienia współpracy w zakresie zwalczania chorób, którym można zapobiegać dzięki szczepionkom, w tym wspólne działania na rzecz zwiększenia zasięgu szczepień, stwierdzając: “Programy szczepień stają się coraz bardziej kruche; w obliczu niskiego poziomu przyjmowania szczepionek, wahań związanych ze szczepieniami, rosnących kosztów nowych szczepionek oraz niedoborów w produkcji i podaży szczepionek w Europie”.

Wydaje się, że udostępnianie prywatnych informacji zdrowotnych, w tym tego, kto nie przyjmuje szczepionki COVID-19, jest częścią tego wspólnego działania.

Śledzenie

Jeszcze rok temu trudno byłoby wyobrazić sobie powszechną akceptację dla aplikacji na telefony komórkowe, które gromadzą informacje o szczepieniach i przekształcają je w paszport zdrowotny, który może wkrótce okazać się potrzebny, aby podróżować lub uczestniczyć w imprezach rekreacyjnych, takich jak koncerty, a nawet chodzić do szkoły lub iść do pracy. Ale w kontekście pandemii nagle staje się to konieczne dla zdrowia publicznego.

„Zaszczepiony”? Pokaż nam swoją aplikację” – czytamy w nagłówku „New York Timesa” z 13 grudnia 2020 r., w którym stwierdza się, że linie lotnicze United, JetBlue i Lufthansa planują wprowadzić w najbliższych tygodniach system CommonPass. „To dopiero początek starań o cyfrowy certyfikat Covid-19, który wkrótce może zostać przyjęty przez pracodawców, szkoły, obozy letnie i miejsca rozrywki” – dodał Times.

Rzeczywiście, dr Brad Perkins, dyrektor medyczny Commons Project Foundation, dodał: „Prawdopodobnie będzie to nowa normalna potrzeba, z którą będziemy musieli się uporać, aby kontrolować i powstrzymać tę pandemię”.

Sprawienie, by paszporty zdrowotne stały się nową normą, było w rzeczywistości częścią planu przez cały czas projektu Commons, który rozpoczął opracowywanie oprogramowania śledzącego dane medyczne na długo przed pandemią COVID-19. „Jednak wzrost przypadków wirusów na całym świecie tej wiosny przyspieszył jego pracę”, donosi The New York Times.

Nie chodzi o chorobę zakaźną

Obecnie, we współpracy ze Światowym Forum Ekonomicznym, CommonPass stanowi początkowy etap masowego monitoringu i śledzenia, pod przykrywką ochrony wszystkich przed chorobami zakaźnymi.

Jest on częścią Wielkiego Resetu i czwartej rewolucji przemysłowej, której nakrętki i śruby sprowadzają się do transhumanizmu. W przeszłości plan ten był określany jako “nowy porządek świata” lub “jeden porządek świata”. Wszystkie te określenia odnoszą się jednak do planu, który ma ten sam ostateczny cel.

Jak wyjaśnił dziennikarz James Corbett, dla tych, którzy zapomnieli o tym, czym był/jest Nowy Porządek Świata, jest to “centralizacja kontroli w mniejsze ręce, globalizacja [i] transformacja społeczeństwa poprzez orwellowskie technologie inwigilacji”.

Innymi słowy, jest to technokracja , w której my, ludzie, nie wiemy nic o rządzącej elicie, podczas gdy każdy aspekt naszego życia jest monitorowany, śledzony i manipulowany dla ich korzyści. Śledzenie i śledzenie wyników testów COVID-19 i szczepień to podstawa nadzoru biometrycznego śledzenia, które ostatecznie zostaną powiązane ze wszystkimi innymi dokumentami medycznymi, identyfikatorem cyfrowym, bankowością cyfrową i systemem kredytów społecznościowych.

Co można zrobić? Informowanie i dzielenie się swoją wiedzą jest pierwszym krokiem do ochrony swojej wolności.

Autorstwo: dr Joseph Mercola
Źródło oryginalne: GreenMedInfo.com
Źródło polskie: Nieznane.com.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. dagome12345 18.01.2021 13:40

  Zaakceptowanie “paszportów wirusowych” jest równoznaczne z wprowadzeniem znaczenia ludzi jak bydło , mniejsza czym , czy to chipem czy jakimś niewidocznym tatuażem.
  Chwile po wprowadzeniu paszportów i z momentem ruszenia się ludzi z domów ,media będą co 5 minut pokazywać straszne przypadki ludzi , którzy zniszczyli swój telefon, zgubili dokumenty itd , a to spowodowało bardzo nieprzyjemne konsekwencje prawne, zdrowotne oraz finansowe.
  (np: ktoś nie mogąc poświadczyć swojego zaszczepienia nie został przyjęty do szpitala, lub został przyjęty, ale długo w nim siedział bo robiono mu testy, trzymano na kwarantannie, a za to wszystko wystawiono mu słony rachunek opiewający na setki tys dolarów lub euro (bo oczywiście ubezpieczyciel się wypiął i zasłonił kruczkami prawnymi napisanymi drobnym druczkiem dotyczącymi braku poświadczenia zaszczepienia )).
  Będą to jakieś wyjątki wyjątków , ale ludzie z tak spranymi mózgami przez media łykną to jak pelikan cegłę.

 2. pikpok 20.01.2021 13:53

  Zwyrodnialcy już oddają cześć swym nowym panom.
  https://www.tvp.info/51872323/poznan-flagi-usa-oraz-portrety-joe-bidena-i-kamali-harris-na-urzedzie-marszalkowskim-jak-wyjasnia-to-marszalek-tvp-info

  ,,4. Identyfikacja pacjenta ma być pobierana w czasie pobierania próbek i/lub szczepień z zastosowaniem międzynarodowej normy.”
  Testami genetycznymi PCR dzięki którym będą wiedzieli kto nadaje się na dawcę narządów ?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.