Globalni cenzorzy piszą do reklamodawców Twittera

Opublikowano: 09.05.2022 | Kategorie: Gospodarka, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1667

Po tym, jak 26 aktywistów i organizacji pozarządowych podpisało list do reklamodawców Twittera, prosząc o bojkot platformy, jeśli Elon Musk wprowadzi zmiany w moderowaniu treści, ujawniono, że niektóre z tych grup są finansowane lub powiązane z miliarderem Georgem Sorosem, byłym prezydentem USA Billem Clintonem i Barackiem Obamą, list podpisał również… kanadyjski rząd.

Po tym, jak Musk napisał na Twitterze, „kto finansuje te organizacje, które chcą kontrolować twój dostęp do informacji”, w środę pojawiły się raporty, że grupy stojące za kampanią należą do bogatych darczyńców Demokratów i ich fundacji rodzinnych, związków zawodowych oraz rządów państw Unii Europejskiej.

„Przejęcie Twittera przez Elona Muska jeszcze bardziej zatruje nasz ekosystem informacyjny i będzie bezpośrednim zagrożeniem dla bezpieczeństwa publicznego, zwłaszcza wśród osób najbardziej narażonych i zmarginalizowanych” – czytamy w liście do reklamodawców.

„Pod kierownictwem Muska istnieje ryzyko, że Twitter stanie się szambem dezinformacji, zanieczyszczając nasz ekosystem informacyjny w czasach, gdy zaufanie do instytucji i mediów informacyjnych jest już na najniższym poziomie” – napisano.

List ostrzega, że reklama na Twitterze spowoduje, że dana firma „zostanie powiązana z platformą wzmacniającą nienawiść, ekstremizm, dezinformację na temat zdrowia i teorie spiskowe”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.