Ghislaine Maxwell nie wierzy w samobójstwo Epsteina

Opublikowano: 25.01.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1679

Ghislaine Maxwell, skazana na 20 lat więzienia udział w stręczeniu młodych dziewcząt bogaczom, twierdzi, że jej partner Jeffrey Epstein został zamordowany w swojej celi na Manhattanie w sierpniu 2019 r., gdy oczekiwał na proces.

W wywiadzie dla Jeremy Kyle Live z Talk TV, który wyemitowano w poniedziałek, Maxwell stwierdziła, że ​​nie wierzy w oficjalną wersję, że Epstein powiesił się w celi zaledwie miesiąc po aresztowaniu. „Wierzę, że został zamordowany. Byłam w szoku” – powiedziała.

Śmierć Epsteina została oficjalnie uznana za samobójstwo przez powieszenie, ale pojawiły się powszechne spekulacje na temat przyczyn. Na przykład patolog sądowy zatrudniony przez brata Epsteina powiedział, że liczne złamania znalezione w szyi były „bardzo niezwykłe przy samobójczych powieszeniach” i bardziej odpowiadały uduszeniu.

Maxwell, obecnie odsiadująca 20-letni wyrok w więzieniu na Florydzie za pomoc Epsteinowi w wykorzystywaniu seksualnym dziewcząt, powiedziała Talk TV, że wierzy, że śmierć Epsteina nie była samobójstwem. Zwłaszcza że wiele osób wskazywało na powiązania Epsteina z możnymi tego świata. Niektórzy mogli być zamieszani w nielegalne działania, o których wiedział, i mogli chcieć go uciszyć.

Dwóch strażników więziennych, którzy mieli monitorować Epsteina, zostało oskarżonych przez prokuratorów o spanie i surfowanie po internecie, zamiast sprawdzania więźnia co 30 minut.

Niedługo po tym, jak uznano śmierć Epsteina za samobójstwo, brat Epsteina zatrudnił patologa sądowego, dr Michaela Badena, do przejrzenia dowodów.

Baden, który był głównym lekarzem medycyny sądowej w Nowym Jorku w latach 1970., powiedział wówczas, że dowody sugerują, iż Epstein mógł zostać zamordowany. Powiedział, że obrażenia Epsteina były bardziej spójne z tymi znalezionymi u ofiar zabójstw i że nie widział tego rodzaju urazów kości szyi, jakie miał Epstein, w żadnych samobójstwach, które badał. Dodał jednak, że jego obserwacje nie są rozstrzygające.

Niektórzy eksperci twierdzą, że rzadkie urazy kości gnykowej, które miał Epstein, czasami występują w samobójczych powieszeniach, najczęściej u osób starszych. W chwili śmierci Epstein miał 66 lat.

Autorstwo; Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net

6

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.