Gerhard Schroeder pozwał Bundestag za utratę przywilejów

Opublikowano: 13.08.2022 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 899

Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder, znany z bardzo bliskich relacji z Władimirem Putinem, pozywa Bundestag w sprawie anulowania niektórych jego rzekomych świadczeń emerytalnych – pisze BBC.

W piątek prawnik Schroedera, do tej pory pozbawiony swojego biura i personelu, powiedział dziennikarzom, że złożył pozew w berlińskim sądzie administracyjnym. Bundestag poinformował, że nie otrzymał jeszcze zawiadomienia o pozwie, a zatem nie może komentować sytuacji.

Decydując się na pozbawienie Schroedera pewnych przywilejów, komisja budżetowa uznała, że nie wypełnia on już zobowiązań związanych ze swoim stanowiskiem.

Prawnik byłego kanclerza Mikael Nagel przekonuje, że decyzja o odebraniu Schroederowi funkcji i personelu, za które płacą podatnicy, jest niezgodna z prawem. Nagel dodał również, że Schroeder, który pełnił funkcję kanclerza w latach 1998-2005, poprosił komisję o wysłuchanie go, ale nie dano mu możliwości zabrania głosu.

W maju Schroeder zrezygnował z funkcji członka rady dyrektorów rosyjskiego koncernu naftowego Rosnieft i odmówił zasiadania w radzie nadzorczej innego rosyjskiego giganta energetycznego – Gazpromu. Jednocześnie nadal utrzymuje bliskie związki z Kremlem, za co jest krytykowany na Zachodzie. Na początku wojny Schroeder potępił atak Rosji na Ukrainę, ale nie przestał utrzymywać więzi z Moskwą. Dopiero pod koniec lipca Schroeder odwiedził Moskwę, gdzie spotkał się z Władimirem Putinem, po czym ogłosił, że Moskwa jest gotowa rozwiązać kwestię wojny na Ukrainie w drodze negocjacji.

Wołodymyr Zełenskij nazwał wypowiedź Schroedera „obrzydliwą”.

Na początku tygodnia Schroeder omal nie stracił miejsca w komórce partyjnej swojej Partii Socjaldemokratycznej, ale komisja partyjna uznała, że nie naruszył żadnych przepisów ustawowych.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.