Geny uzależnień wprowadziły do DNA starożytne wirusy

Opublikowano: 23.03.2019 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 2181

Nowe badania sugerują, że DNA wszczepione w „ciemne partie” ludzkiego genomu przez pradawne in­fekcje wirusowe mogą pomóc wyjaśnić, dlaczego niektórzy ludzie są bardziej po­datni na uzależnienia.

Naukowcy z Uniwersytetu Oksfordz­kiego i Uniwersytetu Narodowego im. Kapodistriasa w Atenach odkryli zmia­ny w częściach DNA, które mimo prze­konania, iż mają niewielki wpływ na wpływać na zachowania związane z na­łogami.

Winowajcą jest fragment wirusowego DNA nazwany HK2 występujący w po­bliżu genów, które tworzą układ nagrody w mózgu i zwiększają ryzyko uzależnienia poprzez interferowanie z neuroprzekaźnikiem dopaminą wzmacniającym zacho­wania służące odczuwaniu przyjemności.

Tłumaczenie: Nexus
Zdjęcie: qimono (CC0)
Źródło oryginalne: Independent.co.uk
Źródło polskie: Wolne-Media.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.