Gen. Syrski został nowym głównodowodzącym armii Ukrainy

Opublikowano: 10.02.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1541

O dymisji generała Walerija Załużnego i wyznaczeniu nowego dowódcy SZ Ukrainy poinformował wczoraj prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski podziękował za służbę dotychczasowemu dowódcy oraz poinformował o przyznaniu mu tytułu Bohatera Ukrainy. Równocześnie, prezydent Ukrainy poinformował o wyznaczeniu na stanowisko dotychczasowego dowódcy Wojsk Lądowych Ukrainy, generała-pułkownika Ołeksandra Syrskiego.

Ołeksandr Syrski ukończył studia wojskowe jeszcze w czasach ZSRR, w Moskwie. W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej dowodził m.in. działaniami pod Debalcewem (2015) skąd udało mu się wyprowadzić spod groźby okrążenia ukraińskie jednostki, a także obroną Kijowa w 2022 roku oraz operacją charkowską późnym latem 2022, która doprowadziła do wyzwolenia części obwodu charkowskiego i Izjumu. Kierował również walkami o Soledar i Bachmut na przełomie 2022/23 roku.

„Na porządku dziennym są nowe zadania. Przede wszystkim szczegółowe planowanie działań wszystkich szczebli dowodzenia i jednostek w związku z potrzebami frontu w zaopatrzeniu nowym uzbrojeniem, jakie nadchodzi w ramach dostaw od naszych partnerów” – napisał generał Ołeksandr Syrski na swoim koncie w Telegramie, podkreślając jednocześnie znaczenie wysokich kwalifikacji personelu dla skutecznych działań na froncie. Określił także życie i zdrowie żołnierzy jako najważniejszą wartość dla armii ukraińskiej. Zwrócił także uwagę na znaczenie dronów i systemów WRE dla działań bojowych na froncie.

Na podstawie: Pravda.com.ua
Źródło: PolUkr.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. LichoNiespi 10.02.2024 12:54

  Dla mnie Zelenski czy Zaluzny to to samo…a obecny Syrski to to samo………
  ja ich wogile nie popieram …ludzie ci majom krew na rekach/renkach.

 2. Katana 10.02.2024 13:02

  Ludzie Ci wcale się z tym nie kryją… Syrski znany z wypowiedzi gdzie mówi jak to on nienawidzi Ukraińców.

 3. Denis 10.02.2024 21:51

  Ciekawe kiedy Załuzny zginie od przypadkowej bomby “rosyjskiej”?

 4. rozrabiaka 11.02.2024 00:46

  @licho nie śpi włącz sobie słownik jak piszesz, będzie tobie szybciej

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.