Gen. Skrzypczak przewiduje zamach stanu na Białorusi

Opublikowano: 25.05.2023 | Kategorie: Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2211

„Polski generał Waldemar Skrzypczak powiedział, że Zachód przygotowuje się do zamachu stanu na Białorusi” – informuje TVZvezda.ru, komentując wypowiedź polskiego wojskowego w programie „Gość Wydarzeń” na antenie telewizji Polsat News.

We wtorek były dowódca Wojsk Lądowych stwierdził, że polskie władze powinny rozpocząć przygotowania do ewentualnego konfliktu na Białorusi. „Przygotujmy się na powstanie na Białorusi, bo ono nastąpi” – stwierdził. „Trzeba być gotowym do wsparcia oddziałów, które będą prowadziły operację przeciwko Łukaszence” – dodał.

Wypowiedź generała skomentował rzecznik prezydenta Rosji Dmitrij Pieskow. Jego zdaniem to kolejny przykład pokazujący, że władze w Warszawie chcą otwarcie ingerować w sprawy innych państw. „Polskie kierownictwo dosłownie wpada teraz w histerię rusofobii i widzimy, że to wrogie państwo rzeczywiście otwarcie mówi o zamiarze bezpośredniej ingerencji, w tym siłowej, w wewnętrzne sprawy sąsiada” – stwierdził. „Oczywiście Federacja Rosyjska ma obowiązki zapewnienia bezpieczeństwa Białorusi, co zrobimy w obliczu tak oczywistego zagrożenia” – dodał.

Rosyjscy komentatorzy sugerują, że polski generał zapowiada przygotowania krajów Zachodu do zamachu stanu na Białorusi.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: PolsatNews.pl
Źródło: Goniec.net


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Stanlley 25.05.2023 14:20

  Co za trep! Rzadko się zdarza żeby przywódca innego kraju był tak przyjazny Polakom jak Łukaszenko – śmiem twierdzić że jest bardziej przyjazny niż polskojęzyczny rząd… co to są przyjaźni ale obcym…

 2. maj cher 25.05.2023 15:55

  Czy Lekarz o określonej specjalności jest tu i mógłby się wypowiedzieć? Rosjan jest prawie 150 mln … Cytat z niego” nie wszyscy Rosjanie zgadzają się z polityką Putina i taka jest prawda”- koniec cytatu – no k…wa “geniusz”, –

 3. Kaczor3333 25.05.2023 17:01

  Panie Skrzypczak, a jakie numery zostaną wylosowane w następnym losowaniu lotto?

 4. replikant3d 25.05.2023 17:24

  Ten pajac już całkiem ,,odjechał,,….

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.