Gdzie walczyły i gdzie stacjonują wojska USA?

Opublikowano: 29.08.2017 | Kategorie: Historia, Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 588

Po ogłoszeniu przez prezydenta Trumpa oficjalnego oświadczenia w sprawie wojsk stacjonujących w Afganistanie w sieci pojawiła się mapa ingerencji zbrojnych wojsk Amerykańskich od 1890 roku do 2014. Mapa została opracowana w Evergeene State College w Olympii w stanie Waszyngton.

Istnieje także mapa interaktywna, na której zaznaczone są miejsca stacjonowania wojsk amerykańskich na świecie (patrz TUTAJ) i mapa historyczna (patrz TUTAJ). Po kliknięciu na dany kraj zaznaczony kolorem możemy mieć podgląd z dokładnymi ingerencjami militarnymi USA.

Kraje w których stacjonuje największa ilość żołnierzy USA, zgodnie z danymi Departamentu Obrony, to Japonia – 39 623, Niemcy – 34 399 i Korea Południowa – 23 297. W Polsce stacjonuje 112.

Autorstwo: Victor Orwellsky
Na podstawie: Carto.com
Źródło: Orwellsky.blogspot.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Wujek Polonii
Użytkownik
Wujek Polonii

@Admin

Może i mapy pochodzą z Evergeene State College w Olympii w stanie Waszyngton, jednakże jest to chyba nieudolna próba jakiegoś studenta na zaliczenie. Alternatywa, to fake neews. Jedna i druga mapa jest gu…zik warta (nie obrażając kolekcjonerów guzików).

1) Na tej biało-fioletowej (sic!- co to za kolor?), brakuje np. Włoch, Francji, Danii, Holandii, Austrii itp., albo Papui Nowej Gwinei, Malezji, Japonii. A Nikaragua i maciupeńka Grenada?
2) Na tej z rozlokowaniem żołnierzy amerykańskich, też są babole.
Jak rozumieć, że w Rosji stacjonuje 19 żołnierzy amerykańskich? Obstawiają ambasadę? Przecież bazy wojskowej nie mają.
Jeśli tak, to mapa wprowadza w błąd, bo miesza członków obstawy dyplomatycznej z żołnierzami baz wojskowych. Np. Kuba. 777 żołnierzy amerykańskich, a większość prawdopodobnie w bazie Guantanamo.
Mogę zrozumieć, że amerykanie nie mają placówek dyplomatycznych w Korei Pn., Iranie, Bhutanie, Saharyjskiej Arabskiej Republice Demokratycznej etc. A na Litwie też? Albo na Korsyce? To inne państwo niż Francja? Nic o tym nie wiem (sic!).

P.S. Cóż! Proponuję skasować co się da i zatrzeć nie miłe wrażenie.

pOZDRAWIAM niePOPRAWNIE niePOLITYCZNIE

Tuz z Talii