Gdyby nie rusofobia…

Opublikowano: 18.08.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1026

W czasie wojny rosyjsko-ukraińskiej wszystkie artykuły i informacje dotyczące Rosji i Ukrainy mogą zawierać treści propagandowe korzystne dla którejś ze stron konfliktu.

Kiedy napakowany kulturysta pręży sztucznie nafaszerowane proteinami muskuły przed kamerą, a może tylko przed lustrem jest śmieszny w porównaniu z naturalnie wysportowaną sylwetką mężczyzny nie stroniącego od pracy fizycznej. Takie skojarzenie przychodzi kiedy porównuje się spektakularne kroki polityczne dokonywane przez rywalizujące mocarstwa Wielkiego Wschodu i Zachodu. Z jednej strony butne imperium Jankesów adorowane przez rządy demolujące gospodarkę własnych państewek bez znaczenia militarnego i gospodarczego, z drugiej alternatywna oferta oparta na prawie wyboru duetu Rosja-Chiny. O nieprzejednanej skłonności do wojny ustawicznej jako głównego celu i narzędzia politycznego Amerykanów mówił Julian Assange: „Dla USA celem nie jest wygranie wojny, lecz nieustanna wojna”. Jako pokaz własnej siły Amerykanie zademonstrowali kolejny raz wystrzelenie rakiety Minuteman III ICBM (międzykontynentalny pocisk balistyczny).

Tymczasem na X. konferencji zatytułowanej Globalne Bezpieczeństwo Świata Wielobiegunowego w Moskwie, Rosjanie udostępnili niezwykłą wystawę. Wszelkiego typu uzbrojenie amerykańskie zdobyte podczas operacji specjalnej na Ukrainie doczekało się rangi eksponatów wystawienniczych. Niektóre są w pełni sprawne, na innych widoczne ślady użytkowania, ale wszystkie oznakowane symbolami znanych amerykańskich producentów.

W plenarnej sesji konferencji uczestniczyli ministrowie obrony Białorusi, Syrii, Pakistanu, Chin, Indii, Iranu. Z ciekawszych wypowiedzi wynikała konkluzja, że amerykańska ideologia dekomunizacji doprowadziła Europę do destabilizacji i ruiny gospodarczej, by następnie ubezwłasnowolnić Afrykę i zapanować na Pacyfiku. Podkreślono przy tym wyraźnie, że ONZ ma do spełnienia istotną rolę w zapewnieniu pokoju i bezpieczeństwa. Ważne dla tej organizacji pozostaje konsekwentne respektowanie podejmowanych własnych rezolucji. Deklaracja współpracy państw gotowych do współpracy w ramach reguły wielobiegunowości powinna opierać się na dobrowolności, braku sankcji i równych zasadach dla każdego uczestnika tak pojętego działania, bez jakichkolwiek uprzedzeń, czy wyjątków.

Prezydent Putin w swej wypowiedzi podkreślił szczególne znaczenie jubileuszowej konferencji w kontekście dynamicznie zmieniającej się sytuacji międzynarodowej.

„Narastająca liczba państw docenia drogę nieskrępowanego rozwoju opartego na własnej tożsamości, tradycji i wartościach. Zachodnie elity globalistów przeciwne tej drodze prowokują chaos i wzbudzają nowe konflikty uniemożliwiając rozwój. Dokonują wszystkiego co stanowi gwarancję hegemonii – zachowania władzy w tych samych rękach. Ich dominacja oznacza stagnację reszty świata, zniszczenie kultury przez totalitarny neoliberalizm. Wykorzystując wszelkie sposoby angażują kraje wasalne do prowokacji w krajach suwerennych, zamachy stanu, wszczynanie wojny domowej, zastraszanie, szantaż, presję zmuszając kolejne kraje do poddaństwa i przyjęcia obcych im zasad. Wszystko to dokonywane jest w imię jedynego celu jakim jest dominacja. Taki model można utrzymać jedynie przemocą. Z tego powodu tak zwany zjednoczony Zachód z premedytacją chwieje bezpieczeństwem w Europie zabiegając o nowych zwolenników, by powoli przesuwać granice NATO na wschód rozbudowując własną infrastrukturę. Dokonują tego głosząc hipokryzję pod hasłem rzekomego wzmacniania bezpieczeństwa Europy rozmieszczając coraz dalej swój arsenał. Ponadto, przedstawiona przez Rosję w grudniu zeszłego roku propozycja wzajemności stosowania środków bezpieczeństwa została odrzucona” – powiedział Putin.

„Zachowanie konfliktów dla utrzymania dominacji jest przykładem poświęcenia narodu ukraińskiego jako ofiary tej wojny. Propagując neonazistowską ideologię sieją nienawiść do Rosji, choć inaczej postrzegali interes mieszkańców Donbasu kiedy zabijani byli oni tysiącami przez rząd w Kijowie, wspierają go dostawami broni do chwili obecnej. W takich okolicznościach podjęliśmy decyzję o wojskowej operacji specjalnej na Ukrainie, która przebiega w całkowitej zgodzie z Kartą ONZ. Zostało wyraźnie zapowiedziane, że operacja dokonywana jest przez wzgląd na interes bezpieczeństwa Rosji, jej mieszkańców i obronę mieszkańców Donbasu przed ludobójstwem. Sytuacja na Ukrainie wskazuje, że Stany Zjednoczone wycofają się z tego konfliktu podobnie jak czyniły to w innych rejonach wszczynając konflikty w Azji, Afryce, Ameryce Łacińskiej. Powszechnie wiadomo, że zainteresowane są rozpoczęciem konfliktu azjatyckiego w rejonie Pacyfiku. Niedawna wyprawa na Tajwan nie miała charakteru wycieczki, ale miała konkretny cel – demonstrować brak szacunku wobec innych państw sprzeczny z wcześniejszymi własnymi deklaracjami. Traktujemy to jako głęboko przemyślaną prowokację. Mamy zarazem świadomość, że tymi prowokacjami elity globalistów usiłują odwrócić uwagę własnego społeczeństwa od gwałtownie pogarszających się warunków życia ludzi, bezrobocia, biedy, zamykania przedsiębiorstw, upadek przemysłu. Winę za swoją politykę zrzucają na Rosję i Chiny, które zgodnie stosują zasady poszanowania suwerenności polityki rozwoju i niezgody na dyktat elit międzynarodowych. Dostrzegamy ekspansję zjednoczonego Zachodu na rejon Pacyfiku; podobnie jak dokonano tego z pomocą NATO w Europie, utworz0no agresywny sojuszu AUKUS (Australia-United Kingdom-United States)” – dodał prezydent Rosji.

W końcowej części wystąpienia Włądimir Putin zdiagnozował, że okres świata jednobiegunowego odchodzi do przeszłości niezależnie jak bardzo elity globalistów chciałyby go podtrzymać. Historyczne przesłanki kierują świat na inne tory. Ludziom należy zapewnić spokój i wzajemny szacunek, by mogli cieszyć się rozwojem przynoszącym dobrobyt. Zamiast wojny w dochodzeniu swoich racji, dialog z poszanowaniem prawa międzynarodowego zapobiegnie konfliktom, terroryzmowi i wyścigowi zbrojeń. Wolę takiej orientacji geopolitycznej przejawili uczestnicy X. konferencji w Moskwie wyrażając przekonanie, że ONZ i Rada Bezpieczeństwa poprą ich kierunek.

Autorstwo: Jola
Na podstawie: en.Kremlin.ru
Źródło: WolneMedia.net

20

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.