Gdy ginie dziecko

Opublikowano: 24.08.2022 | Kategorie: Polityka, Publicystyka, Publikacje WM

Liczba wyświetleń: 1593

Aleksander Gieljewicz Dugin (ur. W 1962 r.) jest politykiem, historykiem religii, zwolennikiem nurtu eurazjatyckiego, filozofem, profesorem państwowego Uniwersytetu im. W. M. Łomonosowa w Moskwie. W 2014 r. został objęty zakazem wjazdu do Europy. Jako zwolennik tradycjonalizmu nie mógłby swobodnie głosić idei zasadności integracji społeczeństwa opartego na więzi rodzinnej, zdecydowanie sprzecznej z unijną koncepcją związków przejściowych, nieformalnych, zatomizowanych i przemijających bezpotomnie. Komentując szorstkie relacje rosyjsko-amerykańskie A. Dugin twierdził, że to polityka Putina była wzorcem dla rekonstrukcji Ameryki przez D. Trumpa nawiązującej właśnie do tradycji. O inauguracyjnym wystąpieniu Trumpa Dugin powiedział, że odniósł wrażenie jakby powstało spod jego pióra.

20 sierpnia 2022 r. A. Dugin wygłosił referat poświęcony wartościom tradycjonalizmu, co potwierdzało konsekwentny zwrot we wcześniejszych zapatrywaniach. Na festiwalu kultury rodzinnej pod Moskwą, razem z Duginem była jego córka – Daria(Ϯ 29 lat), dziennikarka i komentatorka wydarzeń politycznych. Według doniesień DW.com bomba podłożona pod SUV należący do A. Dugina przeznaczona była dla ojca Darii. Ten, w ostatniej chwili zdecydował, by córka i ojciec skorzystali z osobnych pojazdów odjeżdżając z miejsca imprezy w swoich sprawach. Podłożona w samochodzie ojca pod siedzenie dla kierowcy bomba (400 g trotylu) eksplodowała, pojazd stanął w płomieniach, Daria Dugin nie miała szans przeżyć w tym zamachu. O Duginie niemiecka prezenterka mówi jako ultranacjonaliście i inspiratorze polityki prezydenta Rosji, aczkolwiek sam Dugin nie jest politykiem. Jego związki z Putinem nie są tak oczywiste jakby chcieli to widzieć dziennikarze. Faktem jest, że głosi zasadność polityki nie ulegającej wzorcom zachodnim wskazuje, że nie podziela zachodniego modelu społeczeństwa i państwa. Jako twórca i orędownik eurazjatyckich tendencji swoje zapatrywania ujął na łamach książki „Podstawy Geopolityki” wydanej w 1997 roku. Okrzyknięty został przez media skrajnie prawicowym teoretykiem stojącym za planami Putina.

Daria Dugina prowadziła stronę internetową United World International, za co jako główny wydawca została objęta sankcjami przez USA w marcu b.r. Głównym powodem było sformułowanie zawarte w artykule: „Ukraina zniknie, jeśli wstąpi do NATO”.

Śmiertelna ofiara zamachu na życie dziecka prominentnej postaci ma podważyć poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji wewnętrznej Rosji prowadzącej nadal operację wojskową na Ukrainie. Motywem operacji militarnej było zagrożenie płynące spoza granic Rosji. Służby mają teraz nowe zadanie przypominające lata 90-te, kiedy zamachy bombowe na ulicach rosyjskich miast były częstym zjawiskiem. Brak jest niezależnego źródła weryfikującego motyw i autorstwo zamachu. Jedną z istotnych poszlak może być umieszczenie przez SBU w 2014 r. internetowej listy osób będących na celowniku tej służby, wśród których poza dziennikarzami, aktorami, politykami jest nazwisko A. Dugina.

Denis Pushylin – przewodniczący Ludowej Republiki Doniecka oskarżył Ukrainę za dokonanie zamachu. Ukraiński doradca W. Zełenskiego oświadczył: „W przeciwieństwie do Rosji, Ukraina nie jest państwem przestępców, ani terrorystów, by przypisywać jej ten charakter działalności.” Dotychczas słyszeliśmy na ogół po dokonaniu zamachu lapidarne: „Tak, to my-plus nazwa organizacji”, albo „Odcinamy się, to nie nasze działanie”. W zaistniałym przypadku ktoś bardzo wyrafinowanie i z bliskiego otoczenia podsunął auto ojca, z którego skorzystała na własną zgubę jego córka, podczas kiedy on sam odjechał innym pojazdem. Właśnie to najbliższe środowisko zapewne zostanie wzięte pod lupę, bo akt zamachu, w którym ginie dziecko jest narzędziem subordynacji rodzica głoszącego poglądy niepopularne w kręgach traktujących patriotyzm na równi z faszyzmem. Istniejąca zgodność poglądów przywódcy państwa i profesora Dugina wskazuje na konieczność mrówczej pracy rosyjskich służb we własnych kręgach, które jakby na chwilę zapomniały, że świat jest w stanie niewypowiedzianej wojny.

Opracowanie: Jola
Na podstawie: YouTube.com, CBSNews.com
Źródło: WolneMedia.net


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Stanlley 24.08.2022 09:48

    Mała aktualizacja – są silne dowody wskazujące na winę agentek SBU : https://wolnemedia.net/za-duzo-tych-smierci-dziennikarzy-jak-na-jeden-dzien/

    ukraińskie państwo terrorystyczne?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.