Gazociąg Nord Stream ponownie uruchomiony

Opublikowano: 21.07.2022 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1236

Gaz ziemny ponownie zaczął płynąć przez rosyjski gazociąg Nord Stream w kierunku Unii Europejskiej po zakończeniu planowanych prac technicznych – wynika z raportów opublikowanych przez europejskich operatorów transportu gazu rano w czwartek 21 lipca.

Żadnych szczegółów firmy-operatorzy obecnie nie podają, jednak fakt wznowienia transportu paliwa niebieskiego zostało potwierdzono. Rosyjska państwowa spółka energetyczna Gazprom jeszcze oficjalnie nie skomentowała tych informacji.

Przypominamy, że od 11 lipca praca Nord Stream została zawieszona na dziesięć dni w celu przeprowadzenia planowanych prac technicznych, które obejmowały testowanie elementów mechanicznych i systemów automatyki. Niektóre kraje europejskie wyraziły obawy, że po zakończeniu prac dostawy nie zostaną wznowione.

Wcześniej, w środę Gazprom oficjalnie poinformował, że mimo wcześniejszych próśb „do dziś nie otrzymano od Siemensa oficjalnych dokumentów pozwalających na dostawę silnika turbiny gazowej dla CS Portowaja w obliczu ograniczeń wynikających z kanadyjskich i unijnych sankcji”. Oznacza to, że praca gazociągu na pełną skalę nadal jest utrudniona.

Źródło: pl.News-Front.info

16

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.