Gaz łzawiący na paradzie homoseksualistów w Czarnogórze

Opublikowano: 21.10.2013 | Kategorie: Seks, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 240

Pierwsza w stolicy Czarnogóry Podgoricy parada gejowska odbyła się w niedzielę pod bardzo silną ochroną policyjną. W kilku miejscach doszło do przepychanek z policją, która użyła gazu łzawiącego.

Policja użyła gazu łzawiącego, by rozproszyć protestujących przeciwko marszowi, w którym wzięło udział ok. 150 osób ochranianych przez niemal 2 tys. funkcjonariuszy. Była to druga próba przeprowadzenia parady Gay Pride w liczącej 680 tys. mieszkańców Czarnogórze, z którą UE rozpoczęła w ubiegłym roku negocjacje akcesyjne.

Na poprzedniej paradzie, w lipcu, w Budvie w południowo-zachodniej Czarnogórze kilkaset osób zaatakowało uczestników i starło się z policją, a niegroźne obrażenia odniosło kilka osób.

Parlament w Podgoricy uchwalił już ustawę piętnującą wszelkie przejawy dyskryminacji ze względu na orientację seksualną.

Autor: JW
Na podstawie: PAP
Źródło: Niezależna

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Towarzysz Chuiev
Użytkownik
Towarzysz Chuiev

Piękne statystyki, Ile kosztował przemarsz 150 dewiantów, łącznie z ochroną ?

lokso
Użytkownik
lokso

150 osób ochraniało 2000 policjantów? Oj, chyba nie są zbyt lubiani w okolicy. Można by zapytać dlaczego? Ale gej na swoim postawi choćby “po trupach” miał iść. Słusznie Towarzysz Chuiev pyta, ile to kosztowało?

jestemtu
Użytkownik
jestemtu

Co za różnica ile, skoro i tak płacą za to podatnicy, a nie homosie.
Powinni obciążyć ich kosztami zabezpieczenia + ewentualnymi kosztami leczenia osób, które ucierpiały w skutek tej manifestacji.

Devi
Użytkownik
Devi

Szkoda, że u nas to jest niemożliwe.

Fantom
Użytkownik
Fantom

Trwają negocjacje akcesyjne z UE to i należy spodziewać się większej ilości parad.