Futbol amerykański ma być „zdominowany przez białych mężczyzn”

Opublikowano: 03.02.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1140

Czarnoskóry trener futbolu amerykańskiego Brian Flores złożył pozew przeciwko władzom Narodowej Ligi Futbolowej. Szkoleniowiec twierdzi, że jest ona „zdominowana przez białych mężczyzn”, dlatego dyskryminowani są trenerzy i sportowcy o innym kolorze skóry. Flores dodaje, że NFL zarządza ligą „jak plantacją”.

Flores jest Honduraninem urodzonym w Nowym Jorku. Swoją karierę szkoleniową rozpoczął w 2011 roku, wpierw jako asystent w New England Patriots, a ostatnio już jako główny trener prowadził przez dwa lata Miami Dolphins. 1 lutego, czyli w dzień rozpoczynający „Miesiąc Czarnej Historii”, zdecydował się on złożyć pozew przeciwko władzom ligi NFL i trzem klubom.

Szkoleniowiec twierdzi, że zdecydował się na ten krok, aby walczyć z „dyskryminacją rasową” mającą mieć miejsce na najwyższych szczeblach futbolu amerykańskiego. Jego zdaniem „w rzeczywistości została ona zaostrzona, gdy NFL zaangażowało się w działania na rzecz równości społecznej”. Tymczasem NFL tak naprawdę ma być „zarządzana jak plantacja”.

Pozew przeciwko NFL oraz klubom New York Giants, Denver Broncos i Miami Dolphins dotyczy odszkodowania dla wszystkich czarnoskórych trenerów, koordynatorów ofensywnych i defensywnych, trenerów dowodzenia oraz dyrektorów generalnych i czarnoskórych kandydatów na wspomniane wyżej stanowiska.

Według Floresa byli oni często dyskryminowani, dlatego nieprzypadkowo obecnie tylko jeden z 32 zespołów ligi futbolu amerykańskiego zatrudnia czarnoskórego szkoleniowca. Dodatkowo żaden z właścicieli klubów nie jest czarnoskóry, choć jednocześnie ten kolor skóry posiada blisko 70 proc. zawodników występujących w NFL.

Szkoleniowiec przytacza również historię swojego ubiegania się o pracę głównego trenera Denver Broncos. Miał on zostać zaproszony przez klubowe władze, ale następnie w zasadzie zignorowany. Zdaniem Floresa klub prowadził z nim rozmowy tylko w celu wypełnienia limitów dla mniejszości rasowych.

NFL zareagowało już na pozew złożony przez byłego trenera Miami Dolphins. Władze ligi twierdzą, że wraz z klubami futbolu amerykańskiego są zaangażowane w działania na rzecz równości rasowej. Jednocześnie NFL uznało twierdzenia Floresa za bezpodstawne, dlatego zamierza się przed nimi bronić.

Na podstawie: Telex.hu, Espn.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Zobacz również

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.