Fundacja Sorosa zaskarży węgierskie prawo w Strasburgu

Opublikowano: 25.09.2018 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1622

Soros zawsze występuje w imieniu demokracji i zawsze przy “okazji” zarabia miliardy. Tym razem jego fundacja wpadła na pomysł zaskarżenia węgierskiego prawa dot. polityki migracyjnej!

Prezes organizacji Open Society Foundations, należącej do amerykańskiego miliardera pochodzenia węgierskiego, George’a Sorosa, zapowiedział 24 września, że OSF zaskarży przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka węgierski pakiet ustaw antyimigranckich, nazywany popularnie „Stop Soros”. W myśl tych ustaw pomoc migrantom nieuprawnionym do ubiegania się o azyl lub dopomaganie nielegalnym przybyszom w uzyskaniu statusu umożliwiającego im pozostanie na Węgrzech grozi pozbawieniem wolności. „Stop Soros” nakładają także dwudziestopięcioprocentowy podatek na organizacje wspomagające imigrację.

Według oświadczenia OSF ustawy „Stop Soros” naruszają wolność wypowiedzi i zrzeszania się zawarte w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka i muszą zostać uchylone.
„Rząd Węgier sfabrykował kłamliwą narrację, aby zamknąć ludziom oczy na prawdę; te ustawy zostały zaprojektowane tak, aby zastraszyć niezależne grupy społeczeństwa obywatelskiego; to kolejny krok w kierunku uciszenia wszelkiego sprzeciwu”, stwierdził prezes OSF Patrick Gaspard.

OSF zarzuca również ustawom „Stop Soros”, iż zawarte w nich przepisy są sformułowane tak szeroko, że „będą mieć daleko idący i przerażający wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa obywatelskiego, wykraczający znacznie dalej niż sam temat migracji”.

Budapeszt twardo stoi na swoim stanowisku; już zapowiedział, że niezależnie od wyroku nie uchyli ustaw antyimigranckich. „Rząd strzeże pakietu ustaw “Stop Soros” (…), ponieważ te prawa wyrażają wolę Węgrów oraz służą bezpieczeństwu Węgier i Europy”, oświadczył rzecznik rządu agencji Reuters. „Organizacja Sorosa atakuje ten pakiet ustaw wszelkimi możliwymi sposobami, ponieważ te prawa stoją na przeszkodzie nielegalnej imigracji. Celem George’a Sorosa i wspieranych przezeń organizacji jest zalanie Europy migrantami”.

Na podstawie: UK.Reuters.com
Źródło: Swiato-Podglad.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.