Francuski sąd kazał wyłączyć czasowo anteny 4G

Opublikowano: 13.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1471

Sąd we Francji orzekł na korzyść rolnika, który twierdził, że antena 4G jest szkodliwa dla zdrowia jego krów i nakazał wyłączyć antenę na dwa miesiące. Sąd administracyjny w Clermont-Ferrand (Auvergne-Rhône-Alpes) nakazał wyłączenie anteny po tym, jak Frédéric Salgues, rolnik z Hautes-Loire, powiedział, że podejrzewa, iż antena szkodzi zdrowiu jego stada.

Sąd stwierdził, że „rozsądnie byłoby zarządzić tymczasowe zawieszenie pracy tej anteny na dwa miesiące, biorąc pod uwagę jej ogólny wpływ, z ekspertem medycyny sądowej monitorującym zachowanie stada, w szczególności krów mlecznych, w tym okresie”.

Operator Orange ma teraz trzy miesiące na podjęcie działań w związku z orzeczeniem, w tym wyłączenie anteny i zapewnienie zasięgu telefonicznego, w tym połączeń alarmowych, użytkownikom Orange na obszarze objętym decyzją.

Po podjęciu decyzji pan Salgues powiedział, że ma nadzieję, że jego krowy „wyzdrowieją tak szybko, jak to możliwe” i nazwał decyzję sądu „wielką ulgą i zwycięstwem”.

Pan Salgues powiedział, że od czasu zainstalowania anteny w lipcu 2021 r. – 200 metrów od jego gospodarstwa w Mazeira d’Allier (Wys. Loara) – około 40 jego stada liczącego normalnie 200 sztuk, zmarło, a produkcja mleka spadła o 15-20% w ciągu jednego roku po włączeniu anteny. „Nie ma żadnych czynników medycznych, które mogłyby wyjaśnić tak gwałtowny spadek produkcji mleka” – dodał.

Philippe Moliere, burmistrz Mazeira d’Allier, który wcześniej wydał zgodę na instalację anteny, zeznawał na korzyść rolnika. Powiedział, że obawia się „katastrofy na poziomie ludzkim” i że coraz bardziej „martwi go” los 1500 mieszkańców jego wioski.

Jednak prawnicy operatorów telefonii komórkowej, których dotyczy orzeczenie, w tym Free i Bouygues Telecom oraz Orange, stwierdzili, że „nie ma dowodów naukowych”, że istnieje związek między zdrowiem zwierząt a polami elektromagnetycznymi otaczającymi anteny.

Dzieje się tak, ponieważ wprowadzenie technologii 5G, która obiecuje jeszcze szybsze prędkości Internetu niż 4G, wywołało kontrowersje we Francji. Wiele anten zostało zniszczonych.

Jednak francuska agencja ds. zdrowia i bezpieczeństwa l’Agence nationale de sécurité sanitaire (Anses) wielokrotnie stwierdzała, że ​​współczesne badania naukowe pokazują, że anteny 5G „nie stanowią zauważalnego zagrożenia dla zdrowia, ponieważ wykorzystują częstotliwości bardzo zbliżone do poprzednich generacji komunikacji”.

Na podstawie: LeMonde.fr
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

22

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.