Francuski rząd rozwiązał Generację Tożsamości

Opublikowano: 07.03.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1508

Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin zrealizował swoje zapowiedzi sprzed ponad dwóch tygodni. Tym samym rząd zdecydował się na rozwiązanie Generacji Tożsamości. Identytaryści zapowiadają odwołanie się od tej decyzji, dodatkowo zarzucając liberalnemu francuskiemu rządowi nadużycie władzy.

W połowie lutego Darmanin z partii Republika Naprzód! (L’REM), założonej przez prezydenta Emmanuela Macrona, zapowiedział rozpoczęcie procedury dotyczącej delegalizacji Generacji Tożsamości (Génération Identitaire). Organizacja miała dziesięć dni na złożenie wyjaśnień francuskiemu Ministerstwu Spraw Wewnętrznych, jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu.

Darmanin ogłosił więc, że rząd Francji zdecydował się na rozwiązanie stowarzyszenia. Tożsamościowcy mieli bowiem podżegać do „nienawiści, dyskryminacji i przemocy”. Szef MSW podkreślił, że niektórzy działacze GI mogą być wprost określani mianem osób szerzących niechęć do określonych grup ludzi przez wzgląd na ich pochodzenie, rasę i religię.

Z decyzją rządu nie zgadza się Pierre-Vincent Lambert, prawnik reprezentujący identytarystów. Natychmiast zapowiedział on zaskarżenie rządowego dekretu. Organizacja zarzuca przy tej okazji przekroczenie uprawnień przez francuskie władze. Ponadto GI zamierza przedstawić dwa konkretne przykłady złamania zasad konstytucyjnych przez rządzących liberałów.

Jeden z liderów tożsamościowców, Clément Martin, zwrócił uwagę na fakt, że „zakończył się czas bitewnego aktywizmu, teraz czas na batalię prawną”. Zauważył on dodatkowo, że drugie GI nie jest potrzebne, bo jego idee są obecne w programach kilku ugrupowań i ruchów politycznych.

Na podstawie: Valeursactuelles.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.