Francuski minister chce delegalizacji murzyńskiej grupy

Opublikowano: 15.09.2021 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1186

Francuski minister spraw wewnętrznych Gérald Darmanin wszczął postępowanie w sprawie delegalizacji murzyńskiej organizacji ekstremistycznej o nazwie „Ligue de Défense Noire Africaine” (Czarna Afrykańska Liga Obrony, LDNA) twierdząc, że jest to organizacja rasistowska, promująca nienawiść i dyskryminację. To reakcja na bijatykę w jakiej murzyńscy bandyci wzięli udział w ostatni weekend w miejscowości Val-de-Reuil.

Około 40 członków organizacji pochodzących głównie z Senegalu, w zeszły weekend zaatakowało miejskich oficjeli oraz gości odbywających się w ratuszu uroczystości ślubnych. Wcześniej, przy dźwiękach bębnów „demonstrowali” oni przed budynkiem. W wyniku ataku, który był skutkiem zatargów bandy ze społecznością kurdyjską zamieszkującą to miasto, pobita została m.in. wicemer Val-de-Reuil Fadilla Benamara, natomiast mer Marc-Antoine Jamet obsypany został mąką.

LDNA na swoim facebookowym profilu opisuje się jako „rewolucyjny ruch na rzecz obrony Afrykanów i ich potomków” a polubionych ma go prawie 300 tysięcy użytkowników. Jej zalożyciel Egountchi Behanzin nazywa siebie „aktywistą politycznym, bojownikiem o wolność, członkiem panafrykańskiego ruchu oporu i rewolucjonistą”.

Grupa ma piętnaście dni na odwołanie się od kroków podjętych przez ministra, jeśli tego nie zrobi prezydent Francji Emmanuel Macron może ją zdelegalizować. W przypadku odwołania o jej przyszłości zdecyduje Rada Państwa, organ francuskiego wymiaru sprawiedliwości. Na początku tego roku we Francji zdelegalizowana zostal turecka organizacja nacjonalistyczna „Szare Wilki”. Niestety przy okazji takich ruchów, przedstawianych jako walkę z ekstremistami, rząd francuski zwalcza także rodzie organizacje patriotyczne. Los taki spotkał w tym roku także organizację tożsamościową Génération Identitaire.

Na podstawie: Interia.pl, RT.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.