Francuska policja zbiera żniwo swojej brutalności

Opublikowano: 12.02.2017 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 701

Już trzecią noc z rzędu trwały we Francji zamieszki i starcia z policją. Gniew ulicy to rezultat okrucieństwa policyjnego patrolu, który we czwartek brutalnie pobił i zgwałcił pałką zatrzymanego ciemnoskórego 22 latka, imigranta.

Cały incydent został sfilmowany przez przypadkowego widza i udostępniony w sieci. Brutalność funkcjonariuszy poraża. Najpierw młodego człowieka potraktowano gazem łzawiącym, następnie pobito i zgwałcono policyjną pałką. Tłumaczenia policjantów tylko dolały oliwy do ognia. Funkcjonariusze dość głupio tłumaczyli się, że zatrzymanemu spodnie przypadkowo się zsunęły i „sam nadział się na pałkę policyjną”.

Przedmieścia francuskiej stolicy, zamieszkane w większości przez imigrantów, natychmiast odpowiedziały fala przemocy i podpalaniem samochodów. Pierwszej nocy zatrzymano 24 osoby, w następnych dniach nastąpiły kolejne.

Incydent miał miejsce podczas akcji policji skierowanej przeciwko dilerom narkotyków. Policjantom postawiono zarzuty: trzem – pobicia, jednemu zarzut gwałtu. Zostali zawieszeni, a francuski premier Bernard Cazeneuve wyraził pogląd, że choć orientuje się, jak ciężka jest praca policji wobec zwiększenia przestępczości wśród imigrantów, niemniej funkcjonariusze powinni być wzorem postępowania. Prezydent Francji François Hollande odwiedził poszkodowanego w szpitalu, by przekazać mu wyrazy współczucia.

WE Francji wciąż trwa stan wyjątkowy, ogłoszony w listopadzie 2015 r.

Autorstwo: MW
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. agama 12.02.2017 14:39

    tja, a jak nachodźca zgwałci, to cicho-sza, media milczą albo usprawiedliwiają odmienną kulturą i zero protestów społecznych…

  2. Murphy 13.02.2017 10:07

    Pewnie znowu spalili auta ducha winnym osobom cywilnym a nie tym policjantom ich prywatne auta. Nawet jak by spalili służbowe to było by to głupotą, bo koszta będą na podatnika. Ot całe “myślenie” protestujących…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.