Francja zamyka radykalne meczety

Opublikowano: 13.04.2017 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 534

Władze francuskie zamknęły meczet w Sète na południowym wybrzeżu kraju, ponieważ promował nienawiść.

Minister spraw wewnętrznych Matthias Fekl powiedział, że „przywódca meczetu głosił radykalną ideologię, która wzywała do dyskryminacji, nienawiści i wrogości wobec innych”. Według władz meczet był „regularnym miejscem spotkań wyznawców związanych z ekstremistami”. Policja znalazła w nim także ulotki zawierające mowę nienawiści.

Od czasu ataków w Paryżu w 2015 r. rząd francuski jest pod presją opinii publicznej, żeby przyjął ostry kurs wobec radykalnych kaznodziejów islamskich.

Władze wykorzystują specjalne uprawnienia w ramach oficjalnego stanu wyjątkowego wprowadzonego po zamachach i starają się sprawnie zamykać muzułmańskie przybytki, w których wzywa się do przemocy lub pochwala terroryzm.

W listopadzie ub. roku zamknięto cztery meczety w regionie paryskim, podejrzane o promowanie islamistycznej przemocy. Jednym z nich był meczet Al-Islah w Villiers-sur-Marne, gdzie władze latem odkryły tajną szkołę islamską. Organa bezpieczeństwa obserwowały meczet, ponieważ uczęszczało do niego 12 osób skazanych później za próbę wyjazdu do Syrii na dżihad.

Autorstwo: PJ
Na podstawie: TheLocal.fr
Źródło: Euroislam.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.