Francja zakazuje krótkodystansowych lotów na rzecz podróży koleją

Opublikowano: 06.12.2022 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1724

Francja pogrąża się w klimatycznym absurdzie. W zeszły piątek zapowiedziano wprowadzenie zakazu lotów krajowych na krótkich dystansach.

Komisja Europejska zatwierdziła francuski plan, który zniesie loty między miastami, które są połączone podróżą pociągiem trwającą mniej niż 2,5 godziny. Zmiany są częścią krajowego prawa klimatycznego z 2021 r. W ramach tych regulacji Francja rozprawia się również z korzystaniem z prywatnych odrzutowców na krótkich trasach, starając się uczynić transport “bardziej ekologicznym i sprawiedliwym dla ludności”. Kolektywna podróż pociągiem jawi się zatem jako wzór postępowania w nowym zielonym komunizmie, w którym przyszło nam żyć w Unii Europejskiej.

Minister transportu Francji Clément Beaune powiedział, że „kraj nie może dłużej tolerować superbogaczy korzystających z prywatnych samolotów, podczas gdy społeczeństwo dokonuje cięć, aby poradzić sobie z kryzysem energetycznym i zmianami klimatycznymi”. Dlatego postanowiono rzekomo pognębić kułaków jak za starych komunistycznych czasów. Tylko proletariat się zmienił, bo nie wyzwalają już uciskanych robotników, lecz Matkę Ziemię. Oczywiste jest to, że powolna likwidacja lotnictwa dla plebsu spowoduje, że to właśnie ci normalni robotnicy zostaną pognębieni, a nie superbogacze-kułacy.

Francja robi zatem pierwszy krok do tej likwidacji w przypadku lotów krajowych. Początkowo zakaz obejmie tylko trasy między Paryżem Orly a Nantes, Lyonem i Bordeaux. Loty z przesiadką również będą musiały przestrzegać tych nowych zasad, czyli podróżni będą musieli przesiadać się do pociągów.

Kiedy środki zostały ogłoszone po raz pierwszy, zostały one zakwestionowane przez Związek Francuskich Portów Lotniczych (UAF), a także europejski oddział Międzynarodowej Rady Portów Lotniczych (ACI Europe). To skłoniło Komisję Europejską do szczegółowego zbadania, czy plan może zostać zrealizowany, czy nie. Artykuł rozporządzenia w sprawie europejskich usług lotniczych stanowi, że państwo członkowskie może „w przypadku poważnych problemów środowiskowych ograniczyć lub odmówić korzystania z praw przewozowych, w szczególności w przypadku gdy inne rodzaje transportu zapewniają zadowalającą obsługę”.

Nie jest niczym zaskakującym, że Komisja Europejska planująca przeobrażenie Uni Europejskiej w energetyczny trzeci świat, przyklaskuje planom pogłębienia wykluczenia komunikacyjnego. Regres cywilizacyjny spowodowany rządami marksistów klimatycznych jest już widoczny na horyzoncie.

Zdjęcie: JESHOOTS-com (CC0)
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.