Brutalna interwencja policji przeciw imigrantom we Francji

Opublikowano: 26.11.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2189

Nawet minister spraw wewnętrznych Francji był wstrząśnięty obrazami z akcji przeciwko namiotowemu miasteczku w centrum Paryża.

Pojawiło się ono na Placu Republiki w centrum stolicy, na znak protestu po likwidacji ich dotychczasowych miejsc noclegowych w podstołecznym Saint Denis. Mieszkało tam około czterech tysięcy ludzi. Trzy tysiące udało się rozmieścić w innych ośrodkach, jednak tysiąc osób pozostawiono samym sobie, co o tej porze roku było skazaniem ich na ogromne niedogodności. Nielegalni imigranci, głownie z Afganistanu, chcieli w ten sposób przyciągnąć uwagę władz i obywateli Francji i pokazać w jak fatalnych warunkach ich pozostawiono.

„Nie mamy gdzie mieszkać, nie mamy gdzie spać, a w taką pogodę to po prostu konieczne, jest coraz zimniej, musimy mieć zapewniony nocleg” – mówił telewizji Euronews jeden z imigrantów.

Miasteczko namiotowe liczyło około 500 namiotów. Policja przystąpiła do likwidacji miasteczka we wtorkową noc. Mieszkańcy namiotów okazali czynny sprzeciw policji, na co ta w odpowiedzi użyła pałek i gazu łzawiącego. Brutalność policji była tak porażająca, że zrobiło to wrażenie nawet na ministrze spraw wewnętrznych Francji, Gerardzie Darmanin. Darmanin napisał na „Twitterze”, że jest „zszokowany” postępowaniem policjantów i obiecał dokładne zbadanie sprawy i wyciągnięcie konsekwencji.

Setki paryżan wyszły na ulice miasta, okazać solidarność z imigrantami i zaprotestować przeciwko brutalnym działaniom policji. Przerażeni są też obrońcy praw człowieka. „Prosimy, by zatrzymać ten piekielny obozowy krąg: najpierw się je buduje, potem, często z pomocą siły, likwiduje, a potem powstają znowu”, mówił jeden z działaczy organizacji „Utopia 56”, stworzonej by pomagać mieszkańców zlikwidowanego już obozu „Dżungla” w Calais.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wolfman 26.11.2020 14:43

    Francuzi kiedyś potrafili rozpętać rewolucje. Ale dwa razy nie wchodzi się do darmowego bur…lu. Rząd odrobił lekcje i społeczeństwo działa bezskutecznie w akcjach antyrządowych.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.