Francja udaremniła zamach terrorystyczny w stylu 9/11

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 532

Minister Spraw Wewnętrznych Francji Christophe Castaner powiadomił w czwartek o aresztowaniu przez policję niedoszłego terrorysty, który chciał zorganizować zamach na wzór ataku na World Trade Center z 11 września 2001 roku. W tym celu zamierzał porwać samolot pasażerski.

Z dostępnych informacji wynika, że 26 września, służby zatrzymały mężczyznę, którego podejrzewa się o planowanie ataku terrorystycznego. Podejrzany chciał zdobyć broń, aby porwać samolot. Władze nie ujawniły pochodzenia zatrzymanego. Francuskie służby nie wiedzą, w jaki obiekt planował uderzyć niedoszły terrorysta.

MSZ Christophe Castaner stwierdził, że od 2013 roku, Francja udaremniła w sumie ponad 60 ataków, a każdego tygodnia, policja dokonuje aresztowań. Władze obawiają się, że w wyniku tureckiej ofensywy na północną Syrię, islamiści posiadający francuskie obywatelstwo zdołają powrócić do kraju i będą stanowić zagrożenie.

Faktem jest, że wśród bojowników tzw. Państwa Islamskiego, którzy przetrzymywani są w więzieniach na terenach kontrolowanych przez Kurdów, są obywatele wielu państw europejskich. Wraz z unicestwieniem ISIS na Bliskim Wschodzie, wielu islamistów zdołało się ewakuować i znalazło schronienie między innymi w Europie.

Bojownicy ISIS zwykle udają uchodźców, aby niepostrzeżenie przedostać się do danego państwa. Ucieczka do Europy nie stanowi dla nich większego problemu – kraje, takie jak Niemcy czy Szwecja, chętnie przyjmują egzotycznych imigrantów, a tym samym narażają swoich obywateli na niebezpieczeństwo.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Radek 20.10.2019 17:08

    Mają nadzieję, że sama informacja w mediach wystarczy? Amerykańcy nie byli tacy pewni, atak musiał odbyć się na prawdę aby społeczeństwo uwierzyło.
    Z drugiej strony na świecie jest niemało świrów i obecnie coraz więcej ludzi pokrzywdzonych przez politykę USA i zachodniej kolacji, NATO i innych organizacji które zajmują się grabieniem i niszczeniem całych państw. Nic dziwnego, ze co któremuś komu wymordowali rodzinę odbije.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.