Francja udaremniła zamach terrorystyczny w stylu 9/11

Opublikowano: 20.10.2019 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 11

Minister Spraw Wewnętrznych Francji Christophe Castaner powiadomił w czwartek o aresztowaniu przez policję niedoszłego terrorysty, który chciał zorganizować zamach na wzór ataku na World Trade Center z 11 września 2001 roku. W tym celu zamierzał porwać samolot pasażerski.

Z dostępnych informacji wynika, że 26 września, służby zatrzymały mężczyznę, którego podejrzewa się o planowanie ataku terrorystycznego. Podejrzany chciał zdobyć broń, aby porwać samolot. Władze nie ujawniły pochodzenia zatrzymanego. Francuskie służby nie wiedzą, w jaki obiekt planował uderzyć niedoszły terrorysta.

MSZ Christophe Castaner stwierdził, że od 2013 roku, Francja udaremniła w sumie ponad 60 ataków, a każdego tygodnia, policja dokonuje aresztowań. Władze obawiają się, że w wyniku tureckiej ofensywy na północną Syrię, islamiści posiadający francuskie obywatelstwo zdołają powrócić do kraju i będą stanowić zagrożenie.

Faktem jest, że wśród bojowników tzw. Państwa Islamskiego, którzy przetrzymywani są w więzieniach na terenach kontrolowanych przez Kurdów, są obywatele wielu państw europejskich. Wraz z unicestwieniem ISIS na Bliskim Wschodzie, wielu islamistów zdołało się ewakuować i znalazło schronienie między innymi w Europie.

Bojownicy ISIS zwykle udają uchodźców, aby niepostrzeżenie przedostać się do danego państwa. Ucieczka do Europy nie stanowi dla nich większego problemu – kraje, takie jak Niemcy czy Szwecja, chętnie przyjmują egzotycznych imigrantów, a tym samym narażają swoich obywateli na niebezpieczeństwo.

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Reuters.com
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Mają nadzieję, że sama informacja w mediach wystarczy? Amerykańcy nie byli tacy pewni, atak musiał odbyć się na prawdę aby społeczeństwo uwierzyło.
Z drugiej strony na świecie jest niemało świrów i obecnie coraz więcej ludzi pokrzywdzonych przez politykę USA i zachodniej kolacji, NATO i innych organizacji które zajmują się grabieniem i niszczeniem całych państw. Nic dziwnego, ze co któremuś komu wymordowali rodzinę odbije.