Francja tworzy europejską koalicję wojskową bez Polski

Opublikowano: 04.05.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 491

Francja chce stanąć na czele nowej europejskiej formacji zbrojnej, która będzie brała udział w przyszłych misjach zagranicznych. Prezydent Emmanuel Macron zaprosił już do niej część państw naszego kontynentu. Sojusz wojskowy zostanie założony w przyszłym miesiącu i należy odnotować, że Polska nie zostanie do niego przyjęta.

Tzw. Europejska Inicjatywa Interwencyjna, czyli mówiąc naszym językiem: siły zbrojne Unii Europejskiej, będzie składała się z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii, Holandii, Belgii, Portugalii, Danii i Estonii. Dołączy do niej także opuszczająca UE Wielka Brytania. W skład nowego sojuszu militarnego prawdopodobnie wejdą kolejne państwa, gdyż Francja wysyłała już propozycje np. do Szwecji, Finlandii i Norwegii, choć te jak na razie odmówiły.

Warto zwrócić uwagę, że blok wojskowy będzie składał się przede wszystkim z krajów Europy Zachodniej. Polska ze względu na „autorytarne i nacjonalistyczne rządy” Prawa i Sprawiedliwości nie otrzymała zaproszenia, choć to może ulec zmianie, gdyby przyszłe wybory zwyciężyła np. proniemiecka Platforma Obywatelska. Francja zadbała jednak o wschodnią flankę – do europejskiego sojuszu zaangażowano Estonię, która w razie wybuchu wojny z Rosją stanie się państwem frontowym.

Europejska Inicjatywa Interwencyjna zostanie powołana w czerwcu. Ministrowie Obrony dziesięciu państw podpiszą list intencyjny w Paryżu. Europejskie siły zbrojne, jeśli można je tak określić, będą posiadały własny budżet obronny i doktrynę wojenną. Koalicja będzie brała udział w konfliktach zbrojnych, w których sojusz NATO i Stany Zjednoczone nie będą chciały się angażować.

Wykluczenie Polski z nowego europejskiego bloku wojskowego oznacza, że musimy sobie poszukać innego sojuszu. Prawdopodobnie pozostanie nam rozwijać współpracę w ramach Trójmorza, które może okazać się dobrą alternatywą w sytuacji, gdy zarówno na wschodzie, jak i na zachodzie mamy wielu przeciwników politycznych.

Autorstwo: John Moll
N apodstawie: Politico.eu
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Bardzo dobrze, że nie zaprosili. Ale to znaczy, że Polska musi się zbroić. Bo niebezpieczeństwo się pojawia.

Cosmo
Użytkownik

Kolejny twór eurokołchozu. Nie ma co płakać. Biorąc pod uwagę jak zrazażamy do siebie kolejne zachodnie państwa które mają nas częściowo w kieszeni,wystarczy że dokopiemy się do ropy /złota /platyny i zbudujemy własną bombę atomową i wtedy wszyscy zaczną nam robić mam laskę za pół darmo jak my obecnie usraelowi.

george
Użytkownik
george

Kolejny dowód na to że UE przyjęła Wschodnią Europe do wspólnoty po to żeby ją wydymać.

mariusz
Użytkownik

Wypisać się ze wszystkich sojuszy politycznych i unii europejskiej. Ogłosić neutralność.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Polska została sprywatyzowana w 90% na kapitale zagranicznym, wiec nas będą bronić jako swojej prowincji, nie potrzebujemy sojuszy. Pomysl jakie znasz polskie stacje TVP i Polonia, jakie gazety, serwisy internetowe, wszystko brzmi ładnie Polsko ale nie należy do Polaków, PZU, PKO, firmy itd wymieniać można bez końca PKP nawet to co polskie ma w nazwie polskie nie jest.
Temu media na kapitale zachodnim będą wspierać zlodzieji z PO żeby ich komunistyczni sędziowie reprezentowali ich sprawy. Myślicie że kto nami rządzi ze ABW pomaga w piątkowych samobujstwach osoba jak leper ten pułkownik co mówił o korupcji w wojsku. Papale bo miał walczyć z mafia. Czemu nie wyjaśniono śmierci Magdy zuk bo nasz rząd wspiera mafie, umoczona jest policja,sądy,służby. Temu jak nie będzie jakiegoś resetu ze Magda Gesler dojdzie do władzy i zrobi im rewolucję od kuchni, wyrzuci wszystkie zgnile jaja to nie będzie trzeba reformowac konstytucji zssr ani sądów, nie ustrój jest problemem, lecz ludzie na stolkach od zssr, którzy nie pójdą na emeryturę bo nie mogą muszą dalej orzekac na rzecz mafii albo ich zniszczą.
Ps mam naprawdę nadzieje ze ktoś czysty z innej beczki niż polityka przejdzie do polityki jak Magda Gesler i zrobi porządek tylko nie kukiz ten to taki Robin Hood zabierze biednym i rozda bogatym.