Francja rzuca na Ukrainę swoją zbrojeniową „perłę”

Opublikowano: 10.03.2024 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2594

Francja podpisała z Ukrainą trzy porozumienia o partnerstwie w zakresie produkcji zbrojeniowej. Jedną z trzech wybranych do współpracy firm jest francuska spółka Delair, specjalizująca się w dronach.

Podpisanie umów to ciąg dalszy działań Paryża, który chce się usytuować w pozycji lidera wsparcia dla Kijowa. „Firmy francuskie będą nawiązywać współpracę z firmami ukraińskimi, aby jutro produkować części zamienne już na ukraińskiej ziemi, być może nawet amunicję” – deklarował w piątek 8 marca na antenie BFMTV francuski minister sił zbrojnych Sébastien Lecornu.

Już teraz współpracę podejmuje francuska firma Delair z siedzibą w Labège na przedmieściach Tuluzy (Haute-Garonne). „To francuska perła w dziedzinie produkcji dronów” – zachwalał ich działalność minister Lecornu.

Użycie dronów ich produkcji ma być też rodzajem testu dla tego sprzętu w warunkach wojennych. Ma to posłużyć ulepszeniu technologii ochrony przed wojną elektroniczną i zakłócaniem sygnału GPS wykorzystywanymi przez wojska rosyjskie.

Drogą produkcji i współpracy z przemysłem ukraińskim idą też Czesi. Grupa CSG negocjuje z ukraińskimi przedsiębiorstwami i rządem w Kijowie przeniesienie części swojej produkcji sprzętu wojskowego do tego kraju. Ma to być produkcja amunicji i ciężkiego sprzętu, która ma ruszyć w ciągu trzech lat.

Właściciel firmy CSG, Michał Strnad, poinformował, że wzoruje się tu na umowie, którą podpisała niemiecka grupa zbrojeniowa Rheinmetall z ukraińską państwową spółkę Ukroboronprom. W tym przypadku w ubiegłym roku powstała spółka joint venture.

Autorstwo: BD
Na podstawie: BFM TV, Reuters, Radio Praha
Źródło: NCzas.info


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

5 komentarzy

 1. nedosew 10.03.2024 18:37

  To ciekawe, że nagle Francja stała się największym w Europie orędownikiem tzw.wsparcia dla Ukry.
  Wcześniej makaron był w tym temacie bardzo powściągliwy, teraz chce wysyłać wojska europejskie na front wschodni.

  Czyżby anglosasi znaleźli w końcu na niego jakiś sposób? Jakieś taśmy? A może wystarczyły walizki pełne zielonych?

 2. pikpok 10.03.2024 18:50

  nedosew, przecież to wierny sługa globalnych pasożytdów ,,Emmanuel Macron kierował w latach 2011-2012 bankiem Rothschild & Co. – a to już wystarczająca rekomendacja.”
  https://wolnemedia.net/prognoza-dla-rolnikow/

 3. rozrabiaka 10.03.2024 18:53

  @nedosew wystarczą groźby protestów żółtych kamizelek i rolnicze, do tego groźba utraty kolejnej Kolonii w Afryce, to pewnie jego motywacja

 4. Katarzyna TG 10.03.2024 18:57

  No przecież federalizacja czeka, zielony wał, kredyt społeczny i CBDC.. tyle do przepchnięcia. Wojna Oceanii z Eurazją musi trwać.

 5. ARTUR 10.03.2024 22:25

  Jest takie mądre powiedzenie ” nie rzucaj pereł między świnie ” .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.