Francja przyjęła nowe prawo imigracyjne

Opublikowano: 24.04.2018 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 426

Francuski parlament po długich dyskusjach przyjął nowe prawo imigracyjne i azylowe, które w swoich założeniach ma lepiej kontrolować napływ cudzoziemców nad Sekwanę, zmniejszyć czas oczekiwania na decyzję w sprawie przyznania azylu, a także ułatwić deportację niepożądanych osób. Przegłosowane zmiany wzbudził przy tym dużo kontrowersji – zbuntowali się niektórzy posłowie partii prezydenta Emmanuela Macrona, prawica uznała je za niewystarczające, zaś lewica za zbyt represyjne.

Zgromadzenie Narodowe przegłosowało pakiet zmian wczoraj, po blisko 61-godzinnej debacie na ten temat. Procedowanie nowej ustawy o imigracji i azylu spowalniała rekordowa liczba zgłoszonych poprawek, ponieważ francuscy parlamentarzyści musieli przeanalizować ich ponad tysiąc. Ostatecznie za projektem forsowanym przez Macrona zagłosowało 228 posłów (w większości członków partii prezydenckiej), przeciwko było 139, natomiast 24 w ogóle nie uczestniczyło w niedzielnym głosowaniu.

Ustawa wywołała duże kontrowersje wśród parlamentarzystów, w tym także wśród tych należących do ugrupowania Macrona, a jeden z posłów „Republiki Naprzód” zapowiedział odejście z partii z powodu głosowania przeciwko nowemu prawu. Zostało ono również skrytykowane przez prawicę (w tym Front Narodowy) oraz lewicę, chociaż z zupełnie innych powodów. Ugrupowania prawicowe uważają bowiem, że reforma jest zbyt liberalna, natomiast lewica uważa ją za zbyt represyjną.

Nowe prawo imigracyjne i azylowe przewiduje, że osoby ubiegające się o azyl mają od 90 do 120 dni na złożenie odpowiednich wniosków i dwa tygodnie na apelację od orzeczenia sądu, podwaja czas zatrzymania nieletnich imigrantów, wprowadza karę roku pozbawienia wolności za nielegalne przekroczenie francuskiej granicy, a także pozwala na łatwiejsze deportowanie osób z negatywnie rozpatrzonymi wnioskami o udzielenie azylu.

Na podstawie: LeFigaro.fr, France24.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.