Francja otwiera archiwa informacji o UFO

Opublikowano: 03.06.2020 | Kategorie: Paranauka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 240

Francuska Agencja Kosmiczna (CNES) to pierwsza na świecie państwowa instytucja, która zdecydowała się otworzyć swoje archiwa dotyczące obserwacji niezidentyfikowanych obiektów latających (UFO). Odwiedzający mają już internetowy dostęp do jednej czwartej spośród 1600 przypadków UFO, o których informacje zebrano w całej Francji w ciągu ostatnich 30 lat.

W bazie danych znajdują się dokumenty i relacje naocznych świadków o dziwnych zjawiskach. Towarzyszące im filmy wideo i fotografie po zdigitalizowaniu zostaną również dołączone do zbiorów.

Wiele spośród osobliwych zjawisk zarejestrowanych w bazie danych już wyjaśniono. Niektóre były mistyfikacjami (na przykład zrobione przez człowieka kręgi w zbożu), natomiast inne okazały się częściami meteorytu albo szczątkami satelity spadającymi na Ziemię.

Jednak, jak ocenia Agencja, dla 28 procent zarejestrowanych zdarzeń nadal nie znaleziono wytłumaczenia. Na przykład w 1967 r. dwoje małych dzieci pilnujących stada krów zauważyło cztery niewielkie czarne istoty wzrostu około 1,2 m, które wzniosły się w powietrze i weszły do obiektu o kulistym kształcie. Obiekt odleciał, pozostawiając po sobie zapach siarki i spaloną trawę. Relację dzieci potwierdził inny świadek, który słyszał świst lecącego obiektu i czuł zapach siarki, ale nie widział samego zjawiska. CNES przeprowadziła drugie dochodzenie, ale do tej pory nie znalazła racjonalnego wytłumaczenia dla tego spotkania.

Inna relacja, która nie daje spokoju ekspertom, pochodzi od załogi samolotu Air France, która w 1994 r. zaobserwowała duży czerwonawo-brązowy dysk o nieustannie zmieniającym się kształcie, unoszący się na wysokości 10 500 metrów. Dysk został zarejestrowany na radarze, co potwierdziło obserwacje załogi.

We Francji obserwacjami UFO zajmują się naukowcy oraz pasjonaci z Grupy studiów i informacji nad fenomenem niezidentyfikowanych obiektów latających (Geipan) pod egidą prestiżowego Narodowego Centrum Studiów Kosmicznych (CNES). Ta niewielka struktura prowadzi badania multidyscyplinarne i współpracuje m.in. z wojskowymi ekspertami z marynarki wojennej, Météo-France, Narodowego Centrum Badań Naukowych (CNRS), czy Komisji Energii Atomowej (CEA).

Z publikacji GEIPAN wynika, że do tej pory odnotowano we Francji 2806 przypadków obiektów latających, z których 101 można uznać za UFO, czyli obiekty latające, których nie udało się w żaden sposób zidentyfikować.

W kwietniu nagrania z zarejestrowanymi w podczerwieni niezidentyfikowanymi obiektami latającymi (UFO) opublikował Pentagon.

Źródło: Nautilus.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o