Francja będzie zajmować się aborcją i prawami człowieka we Włoszech

Opublikowano: 27.09.2022 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 858

Jeszcze przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi we Włoszech lewicowo-liberalny establishment nie ukrywał zaniepokojenia sondażowymi prognozami. Teraz francuska premier Élisabeth Borne stwierdziła wprost, że jej kraj będzie przyglądał się kwestii praw człowieka i dostępu do aborcji u swojego sąsiada.

Pierwsza sygnał do ataku na Włochy dała przewodnicząca Komisji Europejskiej. Ursula von der Leyen pod koniec ubiegłego tygodnia udzieliła wywiadu, w którym zapowiadała baczne przyjrzenie się wynikom tamtejszych wyborów parlamentarnych. Nie wykluczyła przy tym możliwości zastosowania wobec Włoch tych samych mechanizmów, co wobec Polski i Węgier.

Ostatecznie włoskie wybory zdecydowanie wygrała tamtejsza centroprawica, a najsilniejszą partią kraju stali się narodowo-konserwatywny „Bracia Włosi” (FdI). To najprawdopodobniej ich szefowa, Giorgia Meloni, zostanie teraz pierwszą w historii Włoch kobietą kierującą rządem.

Ten fakt nie spodobał się również francuskiej premier. Borne z jednej strony powiedziała, że „nie będzie komentować demokratycznego wyboru Włochów”, ale z drugiej przypomniała o pryncypiach Unii Europejskiej. Francja będzie więc przyglądać się, czy Włochy przestrzegają zasad praw człowieka i dostępu do aborcji.

Na podstawie: WNP.pl, TF1info.fr, LaRepubblica.it
Źródło: Autonom.pl

7

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. vannamond 27.09.2022 18:02

    O, to ta trzecia z listy top Żydów Roku 2022 Jerusalem Post:-)))

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.