Fluwoksamina zmniejsza ryzyko hospitalizacji covidowych o 30%

Opublikowano: 05.09.2021 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1602

Znany od ponad trzydziestu lat lek okazał się na tyle skuteczny przeciwko Covid-19, że przedwcześnie przerywano badania kliniczne. Efekt terapeutyczny uzyskany nawet w krótkim okresie przerósł wszelkie oczekiwania. Naukowcy uważają, że włączenie leku do protokołów leczenia ambulatoryjnego zmniejszy obciążenie szpitali w wielu krajach. Jednocześnie lek jest również bardzo przystępny cenowo. Pełny cykl terapii kosztuje około czterech dolarów amerykańskich.

Lek fluwoksamina jest stosowany w leczeniu depresji i powiązanych zaburzeń od trzydziestu lat. W zeszłym roku został uznany za skuteczny środek do ograniczania burz cytokinowych u pacjentów z Covid-19. Na początku tego roku fluwoksaminę zaczęto badać na szerokiej próbie uczestników z Covid-19 w ramach badań klinicznych.

W sumie w badaniu wzięło udział 1472 pacjentów, którzy mieli ponad 50 lat lub mieli wspólny czynnik ryzyka cięższej postaci Covid-19. Losowo jedna połowa przyjęła fluwoksaminę, a druga połowa otrzymała placebo. Obserwacje trwały 28 dni. Naukowcy odkryli, że stosowanie fluwoksaminy zmniejszyło ryzyko hospitalizacji o 30% bez żadnych znaczących skutków ubocznych.

Wyniki te pozwoliły na zakończenie badania przed terminem i zakończenie w sierpniu 2021 roku. Naukowcy planują opublikować bardziej szczegółowe informacje w najbliższej przyszłości. „Znowu znajdujemy się w nowej fali pandemii, więc nasze odkrycia mogą mieć ważne implikacje dla obecnego leczenia ambulatoryjnego Covid-19” – powiedział autor badania Gilmar Reis.

Stosowanie fluwoksaminy odciąży personel medyczny i ogólnie instytucje medyczne. „Obecnie opcje terapii ambulatoryjnej są bardzo ograniczone, więc lek o wartości czterech dolarów na cały kurs może mieć poważne konsekwencje dla leczenia Covid-19 na całym świecie” – dodał współautor Edward Mills.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.