Floryda wymaga nauczania o zbrodniach komunizmu

Opublikowano: 24.06.2021 | Kategorie: Edukacja, Historia, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1181

Nowe prawo wymaga nauczania uczniów o „zbrodniach komunizmu”. Uczniowie szkół średnich na Florydzie będą musieli dowiedzieć się o „zbrodniczości komunizmu” na podstawie jednej z trzech ustaw, które gubernator Ron DeSantis podpisał we wtorek.

DeSantis podpisał ustawy na konferencji prasowej w Three Oaks Middle School w Fort Myers. Dwie — HB 5 i SB 1108 — koncentrują się na edukacji obywatelskiej, a trzeci — HB 233 — wymaga wolności wypowiedzi w stanowych collegeach i uniwersytetach. W szczególności HB 5 wymaga, aby Ministerstwo Oświaty Florydy opracowało zintegrowany program edukacji obywatelskiej K‑12, który obejmuje nauczanie uczniów o wspólnych prawach obywateli zgodnie z Konstytucją i Kartą Praw.

Środek dodaje również wymóg, aby publiczne szkoły średnie „oferowały porównawczą dyskusję na temat ideologii politycznych, takich jak komunizm i totalitaryzm, które są sprzeczne z zasadami wolności i demokracji leżących u podstaw Stanów Zjednoczonych”. Krótko mówiąc, szkoły średnie muszą dostarczać „informacji na temat zła komunizmu i totalitarnej ideologii”, powiedział DeSantis, zauważając, że wielu mieszkańców Florydy, uciekło z totalitarnych reżimów i komunistycznych dyktatur, takich jak Kuba i Wietnam, aby żyć w Ameryce.

„Chcemy, aby wszyscy uczniowie to zrozumieli” – powiedział gubernator. „Dlaczego ktoś chciał uciekać przez wody pełne rekinów… dlaczego ludzie opuszczali swe kraje i ryzykowali życiem, aby móc tu przybyć? Ważne jest, aby uczniowie to rozumieli”. HB 5 zapewni również zestaw lektur„Portrety w patriotyzmie” z zasobami zawierającymi osobiste historie „prawdziwych patriotów, którzy przybyli do usa po doświadczeniu okropności reżimów komunistycznych” – powiedział DeSantis.

W oświadczeniu DeSantis powiedział, że jest dumny z podpisywania ustaw o priorytetowym traktowaniu edukacji obywatelskiej. „Smutną rzeczywistością jest to, że tylko dwóch na pięciu Amerykanów potrafi poprawnie wymienić trzy gałęzie rządu, a ponad jedna trzecia Amerykanów nie może wymienić żadnego z praw gwarantowanych przez Pierwszą Poprawkę” – stwierdził.

Trzecia ustawa podpisana przez DeSantis, HB 233, ma na celu ochronę „wolności intelektualnej i różnorodności poglądów” w edukacji policealnej. Wymaga od państwowych szkół wyższych i uniwersytetów przeprowadzania corocznych ocen dotyczących wolności intelektualnej i różnorodności poglądów w tych instytucjach. Ustawa definiuje „wolność intelektualną i różnorodność poglądów” jako „ekspozycja uczniów na różne perspektywy ideologiczne i polityczne oraz zachęcanie do ich eksploracji”.

Nowe prawo zabroni również szkołom policealnym ograniczania uczniom i pracownikom dostępu do „pomysłów i opinii, które mogą być dla nich niewygodne, niepożądane, nieprzyjemne lub obraźliwe”.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.