Floryda przejmuje kontrolę nad dzielnicą Disneya

Opublikowano: 11.02.2023 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2062

Biuro Rona DeSantisa rozwiązuje korporacyjne królestwo, które wspiera działalność LGBT. Gubernator pogroził również Disneyowi, że nie wygrają z nim walki.

Disney zarządza swoją rozległą posiadłością w Orlando na Florydzie już od ponad pięciu dekad po uchwaleniu ustawy Reedy Creek Improvement Act w maju 1967 r. Specjalny status zwolnił korporację z dziesiątek milionów dolarów podatków i opłat, jak podaje „The Daily Wire”.

„Stan rozwiązuje korporacyjne królestwo poprzez trwałe wyeliminowanie autonomicznego statusu Disneya, wyznaczenie kontrolowanej przez państwo rady odpowiedzialnej przed mieszkańcami Florydy, która może nakładać na Disneya podatki na projekty infrastrukturalne i upewnienie się, że Disney spłaca własne długi” – czytamy w oświadczeniu biura gubernatora Florydy.

Gubernator zapewnił również, że dług nie trafi ani do samorządów lokalnych, ani do rządu stanowego. „Ten dług nie trafi do żadnego z nich jako do samorządów lokalnych, nie trafi też do rządu stanowego” – podkreślił Ron DeSantis.

Decyzja stanowa zapadła po tym, jak słynna rodzinna korporacja LGBT wpadła w tarapaty sprzeciwiając się przepisom Sunshine State chroniącym dzieci przed ideologią gender. Disney stanął po stronie radykalnych aktywistów LGBT, sprzeciwiając się stanowej ustawie o prawach rodzicielskich w edukacji, która zakazuje nauczania ideologii LGBT na Florydzie od przedszkola do klas trzecich.

Ustawa zmieni nazwę dystryktu, w którym działa Disney World, z Reedy Creek Improvement District na Central Florida Tourism Oversight District i przekażę gubernatorowi Florydy uprawnienie do wyboru pięciu członków zarządu dystryktu.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: LifeSiteNews.com, Marsz.info
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 11.02.2023 20:59

    Biedny facio..on naprawdę myśli że mu się to uda? Disney, podobnie jak inne wytwórnie filmowe to ,,maszynka do deprawowanioa i prania mózgów,, I globaliści nie pozwolą na coś takiego. Ciekawe kiedy odwiedzi go ,,seryjny samobójca,,?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.