Floryda odrzuca 41% nowych podręczników do matematyki

Opublikowano: 18.04.2022 | Kategorie: Edukacja, Polityka, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1673

Departament Edukacji Florydy ogłosił w piątek, że stan odrzucił ponad 50 podręczników do matematyki z przyszłorocznego programu nauczania, ze względu na zawarte w nich odniesienia do krytycznej teorii rasowej.

W komunikacie prasowym departament stwierdził, że 54 ze 132 nadesłanych podręczników nie zostanie dodanych do stanowej listy, ponieważ nie są one zgodne z nowymi standardami Florydy lub zawierają zabronione tematy.

W komunikacie stwierdzono, że lista odrzuconych książek stanowi około 41% zgłoszeń, co jest największą liczbą w historii Florydy.

Powody odrzucenia podręczników obejmowały odniesienia do krytycznej teorii rasy, „włączenie Common Core i dodanie Social Emotional Learning (SEL) w matematyce” – czytamy w komunikacie.

Krytyczna teoria rasowa jest oparta na marksizmie i zdaniem ustawodawców stanu stanowi zagrożenie dla amerykańskiego stylu życia, dlatego w czerwcu 2021 r. Floryda zakazała nauczania krytycznej teorii rasowej w szkołach, a gubernator Ron DeSantis powiedział, że dopuszczenie krytycznej teorii rasowej w szkołach uczyłoby dzieci, że „USA to zgniły kraj, a nasze instytucje są nielegalne”.

Zgodnie z nakazem nauczanie w szkołach musi być „rzeczowe i obiektywne”. W szczególności zakazuje się „teorii, które zniekształcają wydarzenia historyczne” – w tym „nauki teorii rasy krytycznej, która utrzymuje, że ​​rasizm nie jest jedynie produktem uprzedzeń, ale jest osadzony w społeczeństwie amerykańskim i jego systemach prawnych w celu utrzymania supremacja białych osób”.

Floryda zakazała również korzystania z materiałów dydaktycznych opracowanych w ramach Projektu 1619, mającego na celu przeformułowanie amerykańskiej historii mniej więcej od sierpnia 1619 r., kiedy do wybrzeży Ameryki przybył pierwszy statek z niewolnikami.

Największą liczbę odrzuconych książek dotyczyło poziomów K‑5, gdzie aż 71% nie było odpowiednio dostosowanych do standardów Florydy lub zawierało tematy zabronione, czytamy w komunikacie.

W oświadczeniu gubernator DeSantis powiedział, że jest wdzięczny za dokładną weryfikację tych podręczników przez departament, aby zapewnić, że są one zgodne z prawem.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Na podstawie: CNN.com
Źródło: Goniec.net

8

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.