Firmie Google grozi rekordowa grzywna

Opublikowano: 17.05.2016 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1710

Firmie Google grozi rekordowo wysoka grzywna nałożona przez Komisję Europejską.

Jak donosi “The Sunday Telegraph”, europejscy urzędnicy chcą nałożyć na koncern karę w wysokości około 3 miliardów euro. KE oskarża Google, że promuje w wyszukiwarce swoje internetowe sklepy kosztem konkurencji. Sprawa ciągnie się od końca 2010 roku, a koncern próbował już raz dojść do porozumienia z KE.

Jak dowiedzieli się brytyjscy dziennikarze, decyzja o nałożeniu grzywny ma zostać ogłoszona już w przyszłym miesiącu, jednak oficjalne dokumenty nie zostały jeszcze przygotowane. W ramach nałożonej kary Google dostanie zakaz takiego manipulowania wynikami wyszukiwania, by preferowały one własne usługi Google.

Ani Google, ani KE nie skomentowały powyższych doniesień.

Autorstwo: Mariusz Błoński
Na podstawie: CDRinfo.com
Źródło: KopalniaWiedzy.pl


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.