Firma Google zniszczyła dowody ws. antymonopolowej

Opublikowano: 25.02.2023 | Kategorie: Prawo, Telekomunikacja i komputery, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2259

W konfrontacji Departamentu Sprawiedliwości USA z Google pojawiły się nowe niuanse. Mówimy o toczącej się w 2020 r. sprawie antymonopolowej, którą resort zainicjował wniesieniem pozwu do sądu federalnego wraz z prokuratorami z grupy stanów.

Departament Sprawiedliwości oskarżył teraz Google o regularne usuwanie wewnętrznych zapisów czatów od 2019 r., mimo że w federalnych procesach antymonopolowych firmy są zobowiązane do przechowywania takich zapisów. Tak się jednak nie stało w tym przypadku.

Jednocześnie powód twierdzi, że wewnętrzne czaty Google zostały ustawione tak, aby usuwać wszystkie wiadomości co 24 godziny. Co więcej, pracownicy twierdzą, że było to konieczne do bezpiecznego omówienia „spraw merytorycznych i drażliwych”.

Ze swojej strony firma twierdzi, że w usuwanie lub zapisywanie zapisów czatów byli zaangażowani osobni pracownicy, ale urzędnicy Departamentu Sprawiedliwości twierdzą, że Google kłamie.

W rzeczywistości większość pracowników usuwała rozmowy, a tylko kilku z nich uważało, że ich historie czatów są istotne i przechowywali je na potrzeby sądu, a Google nadal usuwał czaty większości ludzi nawet po złożeniu pozwu.

Teraz firma twierdzi, że zawiesiła usuwanie wiadomości na czacie przez pracowników. Ale Departament Sprawiedliwości też w to nie wierzy. Firma przestała usuwać historie czatów właśnie w tym tygodniu, po tym, jak została ostrzeżona, że agencja złoży petycję o sankcje. Departament Sprawiedliwości zwraca się teraz do sądu o stwierdzenie, że Google naruszyło przepisy federalne i wyznaczenie rozprawy w celu ustalenia, jakie sankcje zostaną nałożone na firmę. Departament Sprawiedliwości chce również, aby sąd nakazał Google dostarczanie więcej informacji na temat praktyk czatu.

Autorstwo: tallinn
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. replikant3d 25.02.2023 16:35

    NIC nie są w stanie im zrobić. To korporacje rzadzą w polityce. Zakręcą ,,kurek,, z pieniędzmi i od razu sprawa przycichnie..

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.